Sony'nin Xbox One S'e Cevabı Eylül'de Geliyor

Sony'nin Xbox One S'e Cevabı Eylül'de Geliyor

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen E3 2016 adlı oyun ve eğlence fuarında Xbox One'ın güncellenmiş sürümü olarak nitelendirebileceğimiz Xbox One S'i tanıtmıştı. Bu yeni konsol, yerini alacağı Xbox One'a göre daha güçlü, daha yeni teknolojilere sahip ve daha ufak boyutlarda. Sony'nin de Microsoft'un bu yeni konsoluna cevabı gecikmedi.

Sony yetkilileri "The Wall Street Journal" gazetesine verdikleri röportajda, firmanın son zamanlarda kamera sensörü satışlarının düşüşte olduğunu fakat bu durumun yeni bir PlayStation modeli ile kurtarılacağını belirtti. 2018'in ortalarına doğru büyük kazanç sağlamayı planlayan Sony'nin bu yeni PlayStation modeli "PlayStation 4 Slim" olacak. Birçok farklı kaynaktan gelen sızıntı haber ve sızıntı görsellere göre yukarıda yer alan PS4 Slim çizimlerinin doğruluk oranı çok yüksek.

Bu model neden haziran ayında E3 2016 fuarında tanıtılmadı derseniz, konsolun geliştirme aşamasının tamamlanmadığını yani hazır olmadığını düşünüyoruz. Çeşitli söylentilere göre Xbox One S ile birebir rekabet içerisinde olacak olan PS4 Slim modelini önümüzdeki Eylül ayında "Tokyo Game Show" fuarında görebileceğiz.

Güçlendirilmiş Playstation 4 Bu Sene Çıkabilir

Playstation 4K Resmi Olarak Onaylandı

YORUMLAR