Sosyal Medya Bir Kedinin Peşinden Gidiyor: Ama Aşağı mı Yukarı mı?

Sosyal Medya Bir Kedinin Peşinden Gidiyor: Ama Aşağı mı Yukarı mı?

Bir haftadır sosyal medyanın tartıştığı bir durum var. Son derece başarılı optik yanılsama yaratan bir kedi fotoğrafı, sosyal medyayı fena sardı. Gerçekten kedi aşağı mı iniyor, yoksa yukarı mı çıkıyor?

Kedinin fotoğrafı ilk olarak Imgur’da yayınlandı. Yayınlandığı gün ilk saatte 41 bin paylaşım aldı. Twitter ve Facebook’da da yayılan fotoğraf hakkında on binlerce fikir ileri sürülüyor. Kedi resim ve videolarının pek popüler olduğu sosyal ağlarda merdivende çekilmiş kedi resmi herkesi ikiye böldü.

Resme mimari açıdan yaklaşanlar, kedi anatomisini iyi bilenler, fotoğrafçılar ve farklı uzmanlık alanlarına sahip birçok kullanıcı kedinin hareketinin aşağı doğru mu, yoksa yukarı doğru mu olduğunu günlerdir tartışıyor.

Durum bundan birkaç hafta önce bir elbisenin renginin gazete manşetlerine kadar çıkmasına benziyor. Beyaz ve mavi mi yoksa siyah ve altın rengi mi diye tartışılan elbisenin rengi sonunda üreticisi tarafından açıklanmış ve tartışmaya bir nokta konmuştu. Ancak kedinin fotoğrafını çeken her kimse konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Merdivendeki kedi fotoğrafının aslında yeni bir enstantane olmadığı düşünülüyor. Bu yüzden fotoğrafın sahibi de ortaya çıkmamış olabilir.

Peki, bu resimle ilgili sizin düşünceniz nedir?

Sosyal Medya Yazılımlarıyla Gelişmeleri Kaçırmayın!

Sosyal Medya Uzmanı Kimdir? Sosyal Medya Uzmanı Olabilir misiniz?

YORUMLAR