Sosyal Medya Fenomeni Iguananın Şanssız Kuzeni Görüntülendi

Sosyal Medya Fenomeni Iguananın Şanssız Kuzeni Görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde BBC ekranlarında yayınlanan Planet Earth II belgeselinde muhteşem bir ana tanık olduk. İzlediğimiz sahne yavru bir iguananın yılanlardan kaçarak kurtuluşunu gözler önüne seriyordu. Yavru iguananın yaşadığı korku dolu dakikalar sosyal medya ve internet siteleri üzerinde kısa süre içerisinde paylaşım ve izlenme rekorları kırdı. 

Görüntüleri izleyen pek çok kişiye göre yılın belgesel anı olarak nitelendirilen bu görüntülerde, yavru iguana ölüm yolu olarak adlandırılabilecek yılanlarla dolu tehlikeli bir bölgeden kaçarak güvenli noktaya ulaşmaya çalışıyor. Düşünüldüğünün aksine bu ölüm yolunu geçmeyi başarmak hiç de kolay değil. Çünkü yol üzerinde sayıları neredeyse yüzleri bulan yılanlar mevcut ve tek amaçları kaçmakta olan iguanaları avlamak. Fenomen iguana yavrusu bu noktada kaçmak ve hayatını kurtarmak için o kadar çok çaba sarf ediyor ki, sosyal medya üzerinde "Asla pes etme" etiketi ile video defalarca kez paylaşıldı. Pek çok engel ve karşılaştığı düşmanlara rağmen yavru iguananın sergilemiş olduğu mücadele izleyenleri hayret içerisinde bıraktı. Bu nedenle yavru iguanamız fenomen olmayı sonuna kadar hak ediyor. Aşağıda fenomen olan şanslı ve azimli iguana yavrusunun videosunu izleyebilirsiniz.

Gelelim Fenomen Iguananın Meşhur Olamayan Talihsiz Kuzenine

Sıra geldi haberimizin başından beri anlatmış olduğumuz fenomen iguana yavrusunun bir de meşhur olmayı başaramayan kuzenine. Doğal ortam üzerinde maalesef tüm bireyler fenomen iguana yavrusu kadar şanslı olmayı başaramıyor. Aşağıdaki videoda ölüm yolu üzerindeki mücadelesini kazanamayan ve yılanlara yem olan kuzen iguananın videosunu izleyebilirsiniz.

YORUMLAR