Sosyal Medya Fenomeni Kanguru Roger Hayatını Kaybetti

Sosyal Medya Fenomeni Kanguru Roger Hayatını Kaybetti

Kova kırma videolarıyla sosyal medyada şöhrete kavuşan alemin en kaslı kangurusu Roger, 12 yaşında hayatını kaybetti.

Sosyal medyada biraz zaman geçirdiyseniz, Roger ile muhakkak karşılaşmışsınızdır. 2015 yılında internette yayınlanan kova kırma videolarıyla bir anda ünlü olan Avustralyalı kanguru, artık aramızda değil.

2 metre boyundaki etkileyici görünümüyle diğer kangurulardan kolayca ayırt edilebilen Roger, yaşamını The Kangaroo Sanctuary Alice Springs isimli barınakta sürdürüyordu. 

Barınağın Facebook hesabından yapılan paylaşımda, 12 yaşındaki ünlü kangurunun “yaşlılık sebebiyle” hayatını kaybettiği duyuruldu.

Barınağın yöneticisi Chris Barnes, Roger’ın ölümüne ilişkin olarak, “Güzel bir ömür yaşadı ve dünyadaki milyonlarca insan tarafından çok sevildi. Seni her zaman sevecek ve özlemle anacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

2 metre boyunda ve 89 kilogram ağırlığında olan Roger, Barnes tarafından 2007 yılında yol kenarında ölen annesinin yanında bulunmuştu. O andan itibaren hayatının geri kalan zamanını Alice Springs’teki kanguru barınağında geçiren Roger, Avustralya’da barınağı ziyarete gelen insanlara kickboks yeteneklerini sergiliyordu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Roger for President ✌️ ❤️ 🌈

The Kangaroo Sanctuary (@thekangaroosanctuary)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Roger gibi kırmızı kangurular, doğada 22 yıla kadar yaşayabiliyor, ancak barınak koşulları altında ömürleri ortalama 16.3 yıla düşüyor.

İnternet alemi seni ve kaslarını özleyecek Roger!