Sosyal Medya Fenomenlerine Uyuşturucu Operasyonu

Sosyal Medya Fenomenleri Uyuşturucu Operasyonu

Sosyal medyanın giderek daha yaygın hale gelmesiyle birlikte, günümüzde pek çok sosyal medya fenomeni ortaya çıktı. Milyonlarca takipçisi bulunan sosyal medya fenomenlerinin, paylaşımlarında dikkatli olması ve kötü örnek olmaması gerektiğini ortaya koyan yeni bir olay İstanbul’da yaşandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İstanbul başta olmak üzere 5 farklı ilde "sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu övmek" suçlamasıyla sosyal medya fenomenlerine karşı operasyonlar başlatıldı.

İstanbul’da 4 Fenomen Gözaltında

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Daire Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği operasyon kapsamında İstanbul'da Pucca lakaplı yazar Pınar Karagöz, bir milyon takipçili Youtuber Ali Muhsin Atam, Şam lakaplı rapçi Şamil Kürşad Oymak, Burry Soprana lakaplı rapçi Burak Aydoğduoğlu gözaltına alındı.

Sosyal Medya Fenomenleri Uyuşturucu Operasyonu 2

Sosyal medya üzerinden yüzbinlerce hayran kitlesine sahip olan fenomenler, "uyuşturucuyu övmek" ve "uyuşturucu madde kullanmayı özendirici yayınlar yapmak" ile suçlanıyor. Diğer illerde de operasyonlar devam ederken, sabah saatlerinde gözaltına alınan 4 kişinin İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı.

Bazı Fenomenlerin Evinde Uyuşturucu Bulundu

Pucca lakaplı Pınar Karagöz ve Şamil Kürşat Oymak’ın adreslerinde yapılan incelemeler sonucunda uyuşturucu madde bulunduğu öğrenildi. 'Pucca' Pınar Karagöz ve Şamil Kürşat Oymak’tan kan örnekleri alınacağı belirtildi.

Gözaltındaki sosyal medya fenomenleri ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Söz konusu isimlerin tutuksuz yargılanacakları bildirildi.