Sosyal Medya Fenomenlerinin Kazancı Dudak Uçuklatıyor

Son yıllarda bir hayli popüler hale gelen sosyal medyanın iyi takipçi sayılarına ulaşmış olan influencer’lar (fenomenler) kazançlarıyla dikkat çekiyor. INFLOW Summits Kurucu Ortakları Emre Gelen ve Afşın Avcı fenomenlerin aylık 20 bin TL'ye kadar kazanç sağladıklarını söylüyor.

Sosyal medya üzerinde çeşitli yollarla ünlü olan ve belli takipçi sayısına ulaşan influencer’ların kazançları dudak uçuklatır cinsten. Konu hakkında konuşan ve bu işin ekonomisinin bir hayli büyük olduğunu anlatan Emre Gelen ve Afşın Avcı, etkili influencer olmanın yollarını da dile getirdiler.

Blog yayınlamanın, Instagram, Youtube, Twitter veya diğer sosyal medya mecralarında paylaşımda bulunmak artık hobi olmaktan çıkıp ciddi bir gelir kapısı haline dönüştüğünü ifade eden INFLOW Summits kurucuları, influencer’ların ayda 20 bin liraya varan gelir sağladıklarını belirttiler.

İşte Başarılı Bir Fenomen Olmanın Sırları

“Özellikle Türkiye’deki internet kullanıcı penetrasyonu ve sosyal medya kullanım oranlarını düşündüğümüzde, Influencer Pazarlaması’nın en çok artış gösterdiği ülkeler arasında geliyoruz." şeklindeki açıklamasıyla Türkiye pazarına dikkat çeken Emre Gelen, Türkiye’de yılda 1 Milyon TL ve üzerinde kazanç elde eden influencer’ların da bulunduğunu kaydetti. Ayrıca INFLOW Summits Kurucu Ortakları yeni influencer’lar için şu taktikleri verdi:

“Kaliteli ve sürdürülebilir içerik geliştirmek, belirli konular üzerinde yoğunlaşarak bu konular üzerinde içerik üretmek, anda kalıp gerçek zamanlı paylaşımlar yapmak, takipçilerin nabzını tutarak onlarla sürekli iletişim halinde olmak influencer biri için çok önemli."