Sosyal Medya, Fotoğraf Zannedilen Resimleri Konuşuyor

Sosyal Medya, Fotoğraf Zannedilen Resimleri Konuşuyor

İtalyan ressam Marco Grassi'nin yaptığı resimler, şu sıralar sosyal medyanın en popüler konu başlıklarından bir tanesi. "Grassi'nin çizdiği resimlerin, diğer resimlerden ne farkı var?" diye sorabilirsiniz. Tam olarak ne farkı olduğunu işin uzmanları daha iyi bilir ancak yaptığı resimlerin fotoğraflardan en ufak bir farkı olmadığını net bir şekilde söyleyebilirim.

1976 yılında İtalya'da doğan ressam, lisede muhasebecilik eğitimi almış ancak daha sonra radikal bir kararla 20 yaşında Bologna Güzel Sanatlar Akademisi’ne girmiş. hiperrealizm yani “aşırı gerçekçilik” anlamına gelen akımı benimseyen Grassi, resimleriyle herkesi mest etmeyi başarıyor.

Sosyal Medya, Fotoğraf Zannedilen Resimler

Yaptığı resimler adeta fotoğrafmış gibi gözüken Grassi, bu aralar sosyal medyanın en çok konuştuğu kişilerin başında geliyor. Resimlerin üzerine işlenen ince detaylar o kadar inanılmaz ki, resme baktığınızda fotoğraftan en ufak bir farkının olmadığını görüyorsunuz.

Fotoğraf Zannedilen Resimler

"Ben bir fotoğraf yaratmaya çalışmıyorum, sadece kalite arıyorum ve insanın gördüğünden daha öte birşey yaratmaya çalışıyorum" diyen Grassi, Bir eserin, izleyicinin dikkat ve duygularını ne kadar fazla cezbederse, o kadar önemli olduğunu söylüyor.

İşlerinde mükemmeliği aradığını ifade eden başarılı ressam, "Bence bu benim kişisel dokunuşum" diyor.

Marco Grassi

Marco Grassi'nin yaptığı muazzam eserleri, Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

YORUMLAR