Sosyal Medya Kısıtlanıyor Mu? İşte Büyük İddia

Dün gece gerçekleşen hava saldırısı sonrasında sosyal medyaya erişimde sorunlar yaşanıyor.

Sosyal Medya Kısıtlanıyor Mu İşte Büyük İddia

Dün gece gerçekleşen hava saldırısı sonrasında sosyal medyaya erişimde sorunlar yaşanıyor. Siber güvenliği ve internet yönetimini izleyen sivil toplum kuruluşu NetBlocks bir iddia ortaya attı.

NetBlocks: "Sosyal Medya 16 Saattir Kısıtlanıyor"

NetBlocks'un Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada sosyal medyanın 16 saattir kısıtlandığı bilgisi iddia edildi. Şu anda sosyal medya platformlarında ara ara kesintiler yaşandığı ve kullanıcıların internete erişmekte güçlük çektiği söylenmekte. Sunucuların anlık durumlarını gösteren downdetector.com'da Facebook, Twitter ve Instagram'ın ara ara çöktüğü raporlanmakta.

Hemen aşağıdan NetBlocks'un atmış olduğu tweeti inceleyebilirsiniz.

Yaşanan gelişmeleri takip etmeye çalışan vatandaşlar sosyal medyaya erişmekte güçlük yaşadı ve VPN kullanmaya başladı.

Türk Telekom'un ve Vodafone'nun çağrı merkezini arayan vatandaşlar "Değerli müşterimiz, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya kanallarına erişimde kesintiler yaşanabilmektedir. Aralıklarla bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler." mesajları ile karşılaşmakta. 

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada hava saldırıları sonucu 33 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu söylemişti. Tamindir.com olarak Suriye'nin İdlib bölgesinde hayatını kaybeden kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sonsuz sabır, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Sizler sosyal medyaya erişirken sorunlar yaşıyor musunuz? Hemen aşağıda ye alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR