Sosyal Medya Kullanımına Yaş Sınırı Geliyor!

Sosyal Medya Kullanımına Yaş Sınırı Geliyor!

Avrupa Parlamentosu Medeni Özgürlükler ve İçişleri Komitesi 16 yaşından küçük çocukları üzecek bir yasa değişikliği üzerinde çalışıyor.

Günümüzde 7'den 70'e herkes sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor. Hızla artan sosyal medya kullanımının önüne geçmek için ise Avrupa Parlamentosu Medeni Özgürlükler ve İçişleri Komitesi tarafından bir takım kısıtlamalar getirilmeye çalışılıyor. Konuyla ilgili olarak ise sosyal medya kullanımı yaşının çok düşük olması neden olarak gösteriliyor.

Değiştirilmek istenen yasaya göre 16 yaşından küçük çocukların ebeveyn izni olmadan sosyal medyaya ulaşım sağlaması "yasadışı" olarak kabul edilecek. Yasa henüz yürürlüğü girmeden pek çok eleştiri almış durumda. Bazı internet güvenlik uzmanlarına göre ise bu yasa çocukların daha az korunmasına neden olacak. Ergenlik dönemindeki çocuklar için internetin önemi ise tartışılmaz.

Konuyla ilgili açıklama yapan sosyal medya şirketleri ve avukatları ise bu sitelere erişimin kontrol edilebilmesinin zor olduğunu ve bir şekilde bu yasanın kolaylıkla manipüle edilebileceğini ifade ediyorlar. Tüm olumsuz yorumlara rağmen parlementerlerin yasayı yarın oylamaya sunacağı söyleniyor. Oylamadan çıkacak sonuç ise merakla bekleniyor.

Facebook'un Almanya'daki Ofisine Taş ve Gaz Bombalarıyla Saldırdılar!

Swarm Coinleri Nihayet Bir İşe Yarayacak

YORUMLAR