Sosyal Medya Üzerinden Piton Satanlara Polis Baskını

Polis piton

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren polis ekipleri ilginç bir operasyonun altına imzasını attı. Sosyal medya platformlarında "devriye" attığı söylenen polisler, piton satışı yapan iki kişi tespit ederek, operasyon düzenledi. 
Açtıkları sosyal medya hesabı üzerinden yılan satan şüphelileri fark eden polis birimleri, müşteri kılığına girerek, şüphelilerle anlaştıkları noktada buluşma gerçekleştirdiler. Müşterilerinin polis olduğunu fark edemeyen satıcılar, yılanların tanesini 8 bin liradan satmaya çalıştılar. 

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Kaçakçılık şubeye bağlı sanal devriye timleri sosyal medya üzerinden Piton yılanı satan 2 kişiyi belirledi. Ekipler yılanları satan S.K. ve H.D.'ye ulaşarak pazarlık yaptı. Yavru pitonlar için 8 bin liraya anlaşma sağladı. Polis ekipleri şüphelilerle buluşmak için Büyükçekmece'ye gitti. S.K. isimli kadın ve H.D., yılanları getirince, sivil ekipler seri numarası alınan paraları verdi. Daha sonra kimliklerini açıklayan polis şüphelileri gözaltına aldı.

Türkiye'de satışı yasak olan hayvanları satmaya çalıştıkları suçmalasıyla gözaltına alınan ikili, mahkemeye sevk edildi. İzinsiz bulundurma ve ticareti yasak olan hayvanları satmak suçundan haklarında işlem yapılan ikilinin elindeki yılanlar ise Darıca Hayvanat Bahçesi'ne götürüldü.