Sosyal Medyada Adım Adım Takip Ettiği Hırsızıyla Selfie Çektirdi

sosyal medya hırsız

Antalya’da olta takımı çalınan Ali Bilgiç, Sherlock Holmes’e taş çıkartacak bir takiple hırsızı buldu ve polise teslim etmeden önce hırsızla selfie çekildi. İşte o sosyal medyada adım adım takip ettiği hırsızıyla selfie çektirme hikayesi…

Antalya’da yarı profesyonel olarak balık tutan Ali Bilgiç’in, Kaleiçi Yat Limanı’nda duran bir teknede bıraktığı oltası, bir süre önce kayıplara karışmıştı. Oltasının çalınmasının ardından polise başvuran Bilgiç, emniyet güçlerinin yanı sıra kendi de arama çalışmaları başlattı. 6 bin amatör olta balıkçısının olduğu bir Facebook grubunda yönetici olan Ali Bilgiç, önce grubu sıkı takibe aldı. Sonrasındaysa gruptaki üyelerden bir tanesi, Ali Bilgiç’in kullandığı oltaya çok benzeyen bir takımın internet üzerinden çok ucuza satışa çıkarıldığını söyledi.

Gruptaki arkadaşının, hırsızın 2 bin liralık takımı 200 liraya satışa koymasından şüphelenmesiyle kendisine haber verdiğini belirten Bilgiç, “Üç gün boyunca hırsızla internet ortamında iletişimi kesmeyerek oltanın bana ait olup olmadığını netleştirdik. Ardından arkadaşım, alıcı gibi davranarak hırsızla anlaştı. Hırsız, arkadaşıma saat 23.00'te kent merkezinde bir kafede buluşmayı teklif etti. Polise de haber verdikten sonra birkaç arkadaşla kafeye gittik ve hırsızdan olta takımımı aldık" dedi.

Hırsızla selfie çektirdi

Hırsız B.U. ile selfie çekip 6 bin kişilik grupta fotoğrafı hırsızımla selfie diye paylaşan Bilgiç, "Hatasının karşılıksız kalmaması için bu fotoğrafı çektim. Cana geleceğine mala gelsin diye kaybettiğimiz onlarca eşyamız oldu. Olta balıkçıları olarak bundan muzdaribiz. Şikayetimizi geri çekmedik. Hem malımızı kendi çalışmamızla aldık, hem suçluyu emniyete teslim ettik" dedi

İlginç anların ortaya çıkmasına sebep olan ve en sonunda başlattığı sıkı takibin sonucu alan Ali Bilgiç, hem olmasına hem de hırsızına kavuşmuş oldu.