Sosyal Medyada Dolanan Asılsız Paylaşımlara Dikkat

Sosyal Medyada Dolanan Asılsız Paylaşımlara Dikkat

Siber suçlarla orantılı olarak cezalarının da artması insanları biraz ‘tırstırmış’ olmalı ki, hiç bir dayanağı olmayan paylaşımlara olan güven artmış durumda. Sizin adınıza açılmış sayfa ve hesaplardan yapılacak paylaşımlardan sorumlu olmamak için aşağıdaki paylaşımı duvarınıza kopyalamanıza ‘GEREK YOK’.

Dahi anlamında -de ekini ayrı yazmayı bile bilmeyen bir kişinin, muhtemelen trol amaçlı başlattığı bu akıma ayak uydurmanıza gerek yok sevgili okurlar. Çevrenizdeki yaşça büyük Facebook kullanıcısı sevdiklerinizi de uyarın, hem boşuna ‘kopyala-yapıştır’ı açıklamak zorunda kalmanızdan iyidir.

Bu tarz paylaşımlar dönemsel olaylara göre zaman zaman artış gösterebiliyor. Fotoğraflarınızın telif hakkıyla ilgili yapılan yanlış paylaşımların haberi daha soğumamışken, "Facebook paralı olacak bu iletiyi kopyala yapıştır ve bir ömür mutlu yaşa" mesajları eskimemişken, son dönemin modası KHK'den geldi. Bir de şeyler vardı, "bu mesajı 10 sevdiğin kişiye gönder dileğin kabul olsun, bana gönderirsen anlarım ki beni seviyorsun, göndermezsen de allah belanı versin hadsiz sen kimsin beni sevmezsin beter ol" mesajları. Tam bunlardan kurtulduk derken, bu yeni akıma da kanma sevgili Türkiye!

Facebook, Siyasi İradelerin Seçim Sonuçlarını Etkilediğini Açıkladı

Sosyal Medya Fenomeni Nusret, Balon Olabilir mi?

YORUMLAR