Sosyal Medya İhbarlarıyla, Terör Propagandacısı 235 Kişi Gözaltına Alındı

Sosyal Medya İhbarlarıyla, Terör Propagandacısı 235 Kişi Gözaltına Alındı

PKK/KCK terör örgütüne yönelik 11 ilde operasyon gerçekleştirildi ve ihbarlar değerlendirildi. Sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen toplam 235 kişi gözaltına alındı.

Kayseri, Gaziantep, Hakkari, Manisa, Manisa, Adana, Ankara, Mersin, Şanlıurfa ve Siirt’te yapılan operasyonlarda sosyal medya üzerinden terör propagandası yapan 235 kişi gözaltına alındı.

PKK/KCK terör örgütüne yönelik sosyal medya üzerinden eylem ve faaliyetleri organize ettikleri tespit edilen gözaltılar hakkında detaylı bilgi verilmedi.


Emniyet Müdürlüğü İhbar Hattı Adreslerini Paylaşmıştı

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında yaşanan ve 30’u emniyet yetkilisi olmak üzere 38 vatandaşımızı şehit verdiğimiz, iki bombalı terör saldırısının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşları uyarmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü saldırının ardından teröre destek veren paylaşımlarda bulunan sosyal medya hesaplarının şikayet edilmesini istemişti. Emniyet Genel Müdürlüğü bilhassa gerçek isim ve soyadı kullanan kişilerin ihbar edilmesini istedi ve bu konudaki hassasiyetini vatandaşlara belirtmişti.

Siz de eğer terör yandaşı sosyal medya hesaplarına rastladıysanız derhal şu adreslere ihbarda bulunabilirsiniz:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

YORUMLAR