Sosyal Medyadan Tabanca Aldı, Sadece Kabza Gönderdiler

Geçtiğimiz günlerde Konya'da meydana gelen bir dolandırıcılık olayına göre sosyal medyadan silah satın alan kişi, kargo kutusunu açtığında yalnızca kabza olduğunu gördü. Hızlıca polise giden ve dolandırıldığını söyleyen vatandaş, 3 şüphelinin gözaltına alınmasına neden oldu.

Piyasa fiyatı 15 bin dolar civarında olan tabancayı sosyal medyada 400 TL fiyat etiketiyle gören Konyalı vatandaş, bu tabancadan sipariş verdi. Birkaç gün sonra eline ulaşan kargo poşetinde ise değeri beş TL civarında olan iki silah kabzası gönderildiğini fark etti. Bunun üzerine polis ekiplerine durumu bildiren vatandaş, iki dolandırıcının yakalanmasını sağladı. Sosyal medyada yer alan numara üzerinden suçlulara ulaşan polis ekipleri, kargoya verilmek için hazır olan 43 paketi ele geçirdiklerini dile getirdi.

Düzenlenen operasyon sonucunda Mustafa T. ve Cafer Y. yakalanırken onlarca kişiden dolandırılan paraların bir kısmının geri alınabildiği belirtildi. Ayrıca Mustafa T.'nin aracında 43 kutu bulan polis, bu kutuların tamamıyla hazır olduğunu ve başka kişilerin dolandırılmaktan son anda kurtarıldıklarını ifade etti.

Henüz bu iki zanlıya ne kadar ceza verileceği bilinmiyorken, sipariş almakta kullanılan hattı sattığı belirlenen GSM operatörü bayi çalışanının da gözaltına alındığını belirtmek gerekiyor.