Sosyal Medyanın Ardından Ödeme Sistemlerinde de Sorunlar Yaşanıyor

Dün gece gerçekleşen hava saldırısı sonrasında sosyal medyaya erişimde sorunlar yaşanmaya başlandı. Yaşanan erişim sorunu sadece sosyal medya ile kalmadı.

Sosyal Medyanın Ardından Ödeme Sistemlerinde de Sorunlar Yaşanıyor

Dün gece gerçekleşen hava saldırısı sonrasında sosyal medyaya erişimde sorunlar yaşanmaya başlandı. Yaşanan erişim sorunu sadece sosyal medya ile sınırlı kalmadı. Ödeme sistemlerinde de internet nedeniyle sorunlar yaşanmakta.

Ödeme Sistemlerinde Sorunlar Yaşanıyor

Habertürk'ten Nejdet Çalışkan'a göre, ödeme sistemlerinde erişim sorunları bulunmakta. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan kaynaklar, ödeme sistemlerinde yaşanan bu sorunun internetten dolayı kaynaklanmakta olduğunu söylemekte. Yaşanan gelişmeleri takip etmeye çalışan vatandaşlar sosyal medyaya erişmekte güçlük yaşadı ve VPN kullanmaya başladı.

Pos cihazı ile ödeme yapılırken bazı kullanıcılar ödeme yapmakta sorunlar yaşadı ve hata mesajları aldılar. Pos cihazları bildiğiniz üzere internet bağlantısı üzerinden çalışmakta. İnternete erişimde sorunlar yaşanınca haliyle ödeme sistemleri de bundan etkilenmiş oldu.

Kaynaklara göre ödeme sistemlerinde herhangi bir sorun bulunmuyor. Ödemelerde kısmi de olsa gecikmeler yaşanıyor.

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada hava saldırıları sonucu 33 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu söylemişti. Tamindir.com olarak Suriye'nin İdlib bölgesinde hayatını kaybeden kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sonsuz sabır, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

YORUMLAR