Sosyal Medyanın Yengesi Amanda Cerny Türkiye'ye Geldi

Amanda Cerny Türkiye'de

Sosyal medyanın en ünlü isimlerinden olan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Amanda Cenry Türkiye’ye geldi. Ünlü isim, Türk bayrağıyla verdiği pozu Instagram hesabı üzerinden paylaşarak, takipçilerine mesaj gönderdi.

Amanda Cerny Türkiye

Sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden olan Aman Cerny, yaklaşık iki yıl önce Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Cerny’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımın altına Cafer Lalek takma isimli bir Türk, “Yozgada gelirsen seni birgün misaffir edebilirim.” yazmıştı. Bu ilginç mesaja “Bing bunu çok kötü çeviriyor… haha. Sanıyorum beni Türkiye’ye davet ediyorsun” şeklinde cevap veren ünlü isim, “Türkçen yog mu” cevabını almıştı. Bunun üzerine Cafer’in kendisine evlenme teklif ettiğini söyleyen bir paylaşım yapan Amand Cerny, bütün Türk kullanıcıların ilgisini üzerine çekmişti.

Cafer Lalek ile yaptığı mesajlaşmaların ardından “Yenge” olarak anılmaya başlayan fenomen isim, ansızın konuşmayı bir reklam fırsatına çevirmiş ve üst üste yaptığı paylaşımlarla milyonlarca Türk kullanıcı kazanmıştı.

Amanda Cerny fenerbahçe

Amanda Cerny Türkiye’de

Yaşananlardan sonra Türkiye’ye gelme sözü veren Amanda Cerny, bugün itibarıyla sözünü tuttu. 22 milyondan fazla kişinin takip ettiği Instagram adresi üzerinden Türk bayraklı pozunu paylaşan Cerny, paylaşımına “Yenge evde” notunu düştü.

Cerny’nin yaptığı paylaşım Instagram’da 850 binden fazla beğeni alırken, ünlü isim yine sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Amanda’nın Türkiye’ye gelme sebebine dair henüz bir bilgi alınamazken, kendisinin önümüzdeki günlerde farklı projeler içerisinde yer alabileceği konuşuluyor.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The YENGE is home ❤️❤️❤️

Amanda Cerny (@amandacerny)'in paylaştığı bir gönderi ()