Sosyal Medyaya Kafası Bozulan Anne Tüfekle Çocuklarının iPhone'larını Vurdu

Sosyal Medyaya Kafası Bozulan Anne Tüfekle Çocuklarının iPhone'larını Vurdu

Bazı aileler çocuklarını eğitirken zorlanabiliyorlar. Hele teknolojinin herşeyimiz olduğu bugünlerde, çocukları telefonlardan ya da bilgisayarlardan uzak tutmak bir hayli zor olabilir. ABD'de yaşayan bir anne ise çözümü iPhone'lara ateş etmekte bulmuş. 

Sosyal medya bağımlılığı aslında hiçbirimizin itiraf edemediği; ancak her birimizin içinde olduğu bir durum. Her sabah uyandığımızda önce telefonumuzu kontrol ediyor, Facebook'ta neler paylaşılmış onlara şöyle bir göz atıyoruz. Özellikle eğitim hayatlarının önemli bir anında, örneğin; YGS-LYS gibi bir dönem, gelen öğrencilerin bundan uzak durması, daha fazla derse yönelmesi gerekiyor. Özellikle aileler, çocuklarını telefonlarından uzaklaştırmak için her yolu deniyorlar. Yine de eminiz ki; ABD'nin güneyinde yaşayan bu annenin yanına henüz hiçbiri yaklaşamamıştır.

"Şimdi, sosyal medyanın çocuklarımın üzerindeki etkisini ifşa etmek istiyorum. Onlar itaatsiz ve saygısız" diyen anne, bir kütüğün üzerine koyduğu telefonlara ateş etmeye başlıyor. Üç çocuğuna ait iPhone'ları bir kütüğün üzerine koyan anne, önce onlara iki el ateş ediyor. Ardından hırsını alamamış olacak, eline aldığı bir balyoz ile onları parçalıyor. 

"Çocuklarımın hayatı, Dünya'daki herhangi bir elektronik üründen daha değerli" diye önemli bir söylemde bulunan sinirli anne, çocuklarının yaptığına karşı itiraz etmeye başlaması üzerine "ebeveyniniz olarak rolümü tekrar üstleniyorum" diyerek, aslında bütün maceranın neden yaşandığını da bizlere aktarıyor. 

Yine videoda yer alan bir başka önemli söz ise yine anne tarafından söyleniyor: "Tanımadıkları insanlarla bağlantı kuruyorlar ve içinde olmamaları gereken bir dramaya giriyor, telefonlar yüzünden okullarında sıkıntı yaşıyorlar." 

Videonun gerçek olup olmadığını bilemiyoruz. Buna rağmen söylenenler ve farkındalık yaratmak istediği durumun oldukça önemli olduğunu da söylemeden geçmeyelim. O anların görüntülerini ise hemen aşağıda yer alan Youtube videosundan izlemeniz mümkün.

En Baba VR Cihazı

Minecraft Anne ve Babalar Tarafından Neden Bir Türlü Sevilemedi?

YORUMLAR