Sound by Human Kulaklık Teknolojisinde Devrim Yaratacak

Sound by Human Kulaklık Teknolojisinde Devrim Yaratacak

Kulaklık sektöründe çalışan birçok mühendis ve tasarımcının bir araya gelerek kurduğu Human inc. isimli şirketin ilk tasarımı Sound, müzik zevkimizi baştan aşağı değiştirmeye geliyor. İnsan anatomisi göz önünde tutularak hazırlanan yeni kulaklık, birçok harika özelliği de içinde barındırıyor.

İşitme önce kulaktan başlıyor ve kulak aracılığıyla toplanan sesler, iç kanallara ulaştırılarak duymamız sağlanıyor. Ancak kullandığımız çoğu kulaklık, sadece iletim yollarının önünde yer aldığı için doğal bir ses duymamız engelleniyor. Human tarafından tasarlanan Sound, bunu tamamen değiştirmeye geliyor ve bütün kulağı kaplayan tasarımıyla ön plana çıkıyor. Böylece dinlediğiniz herhangi bir şey, beyniniz tarafından doğal bir ses olarak algılanabiliyor ve daha kaliteli bir müzik zevki ortaya çıkıyor.

Sound'un özellikleri sadece kulağı kaplamasıyla bitmiyor. Tuşsuz olarak tasarlanan kulaklığın üzeri dokunmatik olarak tasarlanmış. İstediğiniz bir hareketi buraya atayarak, kulaklığa komut verebiliyorsunuz. Sound'u kulağınıza taktığınızda hemen aktif oluyor ve çıkarmak istediğinizde kendi kendine kapanıyor. İki kulağınızdaki ürünü yan yana getirdiğinizde ise sesi dışarı veren bir hoparlör ile karşılaşıyorsunuz. Dahası başka kulaklıklar da daire şeklinde yan yana dizildiklerinde aynı sesi dışarı verebiliyorlar. Keza Sound kullanan bir grup insan, aynı anda aynı sesi dinleme özelliğine de sahipler. Bununla birlikte kulaklığın Fade özelliğini devreye soktuğunuzda, sizi dış sesler tamamen soyutlayabiliyor.

Sound'un henüz beta aşamasında olan üç özelliği de göz dolduruyor. Bunlardan ilki olan Active, siz spor yaparken, harcadığınız kalori ya da koşu hızınız gibi çeşitli verileri söylüyor. İkinci özellik olan Speak, simultane çeviri yapabiliyor ve desteklenen bütün dilleri anında size çeviriyor. Üçüncü özellik olan Sleep ise siz uyurken, dışarıdan gelen bütün gürültüyü kesiyor ve uyanmak istediğiniz saatte alarm çalarak, sizi uyandırıyor. Kulaklığa dair ayrıntılı bilgileri Indiegogo sayfası üzerinden alabilir ve çok beğendiyseniz satın alabilirsiniz.

Hem Mışıl Mışıl Uyutan, Hem de Hafıza Güçlendiren Kulaklık, Kokoon EGG

HyperX Cloud II ve Cloud Revolver Kulaklıkların Performans ve Ses Kalitesi Tescillendi

YORUMLAR