SoundCloud Artık Sesli Reklamlar Yayınlayacak

SoundCloud Artık Sesli Reklamlar Yayınlayacak

Dünyaca ünlü müzik ve ses kaydı paylaşma sitesi SoundCloud, şirketin yeni planlarını açıkladı. Başarılı planlarıyla ilgi çeken SoundCloud'un siteye reklam alacak olması biraz endişelere neden oldu.

SoundCloud şirketi sanatçıların müziklerini yayınlayacak ve reklamlar yardımıyla maddi yönden genişleyecek. Bu yeni sistemi On SoundCloud adını verdiği farklı bir ortamda gerçekleştirecek. Bu ortam ile hem ses kayıtları ve müzikler paylaşılacak hem de SoundCloud önderliğinde reklam içerikleri yayınlanacak. SoundCloud'ta paylaştığı ses kaydında reklam olup olmamasına kullanıcı karar verecek. Eğer reklam olmasını istiyorsa Premier adı verilen kullanıcı sınıfına geçiş yapacak ve paylaştığı parçaların sonuna reklam içerikleri eklenecek. Böylelikle reklamlardan gelir kazanılacak.

Test aşamasında yayına başlayacak olan bu yeni sistem öncelikle ABD'de kullanıma açılacak. Başarılı ve kazandıran bir sistem olduğu onaylanırsa diğer ülkeler için geliştirme aşamalarına geçilecek. SoundCloud'un milyonlarca kullanıcısı olduğunu düşünürsek başarısız olmasına imkan yok. Her gün binlerce ses parçasının yüklendiği bu platforma bizce şirketler reklam vermek için yarışacaktır.

SoundCloud bir yandan para kazanmak isterken diğer yandan da kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatmak istiyor. Bugüne kadar hep Spotify ve Youtube gibi platformlarda dinlediğimiz şarkıları SoundCloud yardımıyla dinlemek ayrı bir deneyim olacak gibi. Yalnız bu şarkıların indirilmesine imkan verilecek mi bilinmiyor. Kullanıcılar hesap kalitesine göre belirli saatlerde ses kaydı ve müzik yükleyebilecek.

Sizce SoundCloud'un bu yeni sistemi başarılı olup Türkiye'ye kadar  gelecek mi?

SoundCloud'un mobil uygulamalarına aşağıdaki bağlantılar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Blizzard, World of Warcraft'tan Umutlu Değil

Microsoft Yönetiminden Ayrılan Steve Ballmer Yeni Projelere Odaklanacak

Türkiye'nin Yeni Youtube Rekortmeni İrem Derici Oldu!

YORUMLAR