SoundHound Öyle Bir Sanal Asistan Yaptı ki, Siri ve Cortana’nın Ağzı Açık Kaldı

SoundHound Öyle Bir Sanal Asistan Yaptı ki, Siri ve Cortana’nın Ağzı Açık Kaldı

Müzik arama ve sorma uygulaması SoundHound, yaptığı yeni sanal asistan ile Google Now, Siri ve Cortana’yı gölgede bırakıyor. Sesli asistanın demosu bile akılara zarar.

"Okey" komutunu artık Android telefonlarda sadece Google Now takip etmiyor. SoundHound’un yeni sesli arama ve destek sanal asistanı da Google Now’ın yerine geçecek bir uygulamaya imza attı. Artık "Okey Hound" (havnd diye tellafuz ediliyor) komutuyla hizmete girebilen SoundHound sanal asistanı her konuda yardımcı olmak için hazır. Tanıtım videosunu aşağıdan hemen izleyebilirsiniz.

SoundHound sesli sanal asistanının demosu ise bambaşka bir olay. Önce aşağıdan demoyu izleyelim, sonra detaylara geçelim. Küçük bir uyarı demo İngilizce, ancak sorulan soruların telaffuz ve cevap süreleri ile bu yanıtların ne kadar kesin olduğuna dikkat etmeniz için önemli. Zaten bunu anlayabilmek için de fazla bir İngilizce bilgisine gerek yok. Demo, asistanın ne kadar süratli ve bir cümle içinde birkaç soruyu bile ne kadar kolay ayrıştırıp tek tek cevapladığını da gösteriyor. Evet, cümleler kurarak SoundHound sesli sanal asistanı ile iletişim kurulabiliyor. Artık anahtar kelime kullanmaya gerek kalmıyor.

SoundHound sesli arama asistanı o kadar mükemmel hazırlanmış ki, Google Now, Siri ya da Microsoft Cortana’dan bile daha seri ve kesin sonuçlara ulaşabiliyor. SoundHound sesli asistan hava durumu, yön bulma, adres tarifi, haber araştırma, resim, video araştırma ve içerik karşılaştırma gibi tüm arama motoru işlemlerini son derece hızlı ve kesin bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

SoundHound sesli asistanı şu anda beta aşamasında. Ancak davetiye isteyerek uygulamayı denemeniz mümkün. 

En İyi Müzik Uygulamaları

Müzik Tutkunları İçin En İyi Android Uygulamaları

YORUMLAR