'Söyle Bana Kanın Akar mı? Akacak', İşte Beklenen Kapışma

'Söyle Bana Kanın Akar mı? Akacak', İşte Beklenen Kapışma

Batman ve Superman birbirine nasıl düştü? Neden Batman Superman’e tehdit edici sözler söylüyor merak ediyoruz. Bunu öğrenmek için neredeyse bir senemiz daha var. Ama olsun, artık bir teaser’ımız da var.

Zack Snyder’in yönettiği Mart 2016’da gösterime girecek olan Batman v Superman: Dawn of Justice teaserı, aslında bazı ipuçları barındırıyor. İlk olarak Superman’ın artık insanoğlu tarafından dışlandığını görüyoruz. Adına heykeller dikilen kahraman, artık tamamen yeryüzünden kovulmak isteniyor. Bunun sebebi ne olabilir bu bir sır şimdilik.

Bu noktada Superman’i Gotham’a ne getirmiş olabilir bilmiyoruz. Ancak Batman’ın Superman’e ‘Söyle, kanın akar mı? Akacak’ dediği sahnenin hepimizi şöyle bir titrettiği kesin. Serinin ilk bölümü olan Batman v Superman: Dawn of Justice, aslında bir kapışma hikayesinden çok bir birleşme hikayesi. Bu hikayeyi, DC Comics’in daha sonra Justice League olarak yaratacağı kitapların başlangıcı olarak görebiliriz. Hikayeye Wonder Woman ve Aquaman’ın da katılacağını biliyoruz, bu yüzden Dawn of Justice yani Adaletin Şafağı, aslında Justice League yani Adalet Savaşçıları takımının doğuşunu anlatan bir film olacak. Zaten yönetmen Zack Snyder, Justice League Part 1 ve Part 2 filmleri için de stüdyoyla anlaşmış durumda. 

Öte yandan elbette Batman ve Superman bu uzun sürecek ortaklıktan önce birbirlerini biraz kanatacaklar gibi görünüyor.

İzleyelim…

Star Wars VII: The Force Awakens İçin Yeni Bir ‘Teaser’ Yayınlandı

YORUMLAR