SpaceX, Mars'a Yolculuk Yapmamızı Sağlayacak Konsept Sistemini Tanıttı

SpaceX, Mars'a Yolculuk Yapmamızı Sağlayacak Konsept Sistemini Tanıttı

SpaceX, Mars'a ve diğer gezegenlere gidebilmemizi sağlayacak konsept sistemini ilgi çekici bir video ile tanıttı. Sistemde yeniden kullanılabilen roketler, dev Güneş panellerine sahip olan uzay araçları ve yörüngede yakıt doldurma teknolojisi yer alıyor.

İlginç planları ve Kızıl Gezegen'e (Mars) olan takıntısıyla tanınan Elon Musk'ın şirketi SpaceX, Mars'a ve diğer gezegenlere gidebilmemizi sağlayacak yeni konsept sistemini tanıttı. İlgi çekici bir video ile tanıtılan yeni sistemin ismi "Interplanetary Transport System."


Interplanetary Transport System, özellikle Mars'ta koloni kurmayı hedefleyen insanlar için geliştirilmiş, tekrar tekrar kullanılabilen ve mükemmel uyumlulukla çalışması gereken bir sistem. Sistemde yeniden kullanılabilir roketler, dev Güneş panellerine sahip olan uzay araçları ve yörüngede bulunan, gerektiğinde yakıt doldurabilen yakıt tankerleri yer alıyor. SpaceX şimdilik sadece yeniden kullanılabilen roketler üzerinde çalışmalar yapıyor ancak şirketin ilerleyen senelerde videoda bulunan diğer sistemleri de üretebileceğini düşünüyorum.

Facebook'un Ücretsiz İnternet Hayali SpaceX ile Kül Oldu!

SpaceX Firması 4.Kez Denize Dik Olarak Roket İndirdi

YORUMLAR