SpaceX Projesi Uzay Kostümleri İçin Manidar Tasarım

SpaceX Projesi Uzay Kostümleri İçin Manidar Tasarım

SpaceX uzay çalışmaları ve Tesla elektrikli arabalarının patronu Elon Musk, uzay programında astronotların giyeceği kıyafetlerin Marvel çizgi kahramanların tasarımcıları tarafından çalışılmasını istedi.

Sonuç olarak "her şey parasıyla değil mi?" şovuna alışık olduğumuz materyal dünyada, elbette Elon Musk gibi teknolojik girişimci ve multimilyarder bir iş adamının bu talebine de şaşırmamak gerekiyor. Ancak durum oldukça ciddi ve Elon Musk bu konuda şaka yapmıyor. SpaceX uzay çalışmalarına ve Mars'a yolculuk projesine dahil olacak tüm astronotlar çok yakında Iron Man benzeri kostümlerle arz-ı endam edebilirler, şaşırmayın.

Elon Musk, DC Comics ve Marvel kahramanlarının set kostüm tasarımlarını yapan Jose Fernandez ile iletişime geçerek bu fikrini kendisine açıklamış. Sonuç olarak Marvel’a bağlı çalışan Fernandez bu durumdan elbette şirketi haberdar etmiş. Şu anda bu girişim Musk, Marvel ve Fernandez arasında hararetle konuşulan bir konu haline gelmiş vaziyette.  

Elon Musk yardım sever, atılımcı, ileri görüşlü ve milyarder bir dahi olarak biraz Tony Stark’ı çağrıştırdığından, kostümün Iron Man’den örneklenebileceğini düşünmeden yapamıyor insan. 

SpaceX ile İnternete Uzaydan Bağlanmak Hayal Olmaktan Çıkıyor

SpaceX Falcon 9'un Dikey İnişini 360 Derece Olarak İzleyebilirsiniz

YORUMLAR