SpaceX'in Falcon 9 Roketi İkinci Kez Dünya'ya Döndü

SpaceX'in Falcon 9 Roketi İkinci Kez Dünya'ya Döndü

Hepimizin bayramın ilk günü dolayısıyla el öpmekten kafasını kaldıramadığı bir Pazar gününde, yine göklerden gelen bir Elon Musk vardı. On üçüncü kez roketini düzgün olarak yeryüzüne indiren şirketin bu başarısının ardından Elon Musk da bizimle bir video paylaştı. 

Tekrar kullanılabilir roketler üretmek adına kurulan SpaceX, yaptığı ilk başarılı iniş denemelerinin ardından çeşitli uzay görevlerine de çıkmaya başlamıştı. Uydu yerleştirmekten, Uluslararası Uzay İstasyonu'na malzeme göndermeye kadar uzanan bir görev listesini gerçekleştirmeyi başaran SpaceX, kullandığı teknolojiyi geliştirme adına yeni denemeler yapmayı da bu süreç içerisinde sürdürmüştü.

Ocak ayında Falcon 9 roketini uzaya gönderen SpaceX, roketini başarılı şekilde yeryüzüne geri döndürmüş ve belirlenen iniş noktasına ulaştırmıştı. Dün itibarıyla yine aynı roketi uzaya gönderen şirket, bir ilki daha başararak, daha önce uzaya gidip gelmiş bir roketini tekrar uzaya göndermiş oldu. Bu başarıyı 13. kez gerçekleştirmeyi başaran şirketin bu görevi de tamamlamasının ardından, SpaceX'in kurucusu Elon Musk, Instagram hesabı üzerinden hızlandırılmış bir video paylaştı. İnişin en güzel anlarını gösteren video, uzaya ve bilime olan merakınızı bir kat daha arttıracak cinsten. 

Sped up version of today's rocket landing on the Droneship Just Read the Instructions (guess it did)

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

SpaceX Bir İlki Daha Başardı!

SpaceX, Mars'a Yolculuk Yapmamızı Sağlayacak Konsept Sistemini Tanıttı

Facebook'un Ücretsiz İnternet Hayali SpaceX ile Kül Oldu!

YORUMLAR