Space X'in Tüm Fotoğrafları Artık İnternette

Space X'in Tüm Fotoğrafları Artık İnternette

Tesla Motors sahibi ve CEO’su Elon Musk, Space X projesinin tüm fotoğraflarını paylaşılmak üzere internete koydu. Her hangi bir telif hakkı da istemiyor. Tesla, tamamen elektrikli ve güneş enerjili sistemler üzerine ürünler veren bir teknoloji şirketi. Tesla Motors da bu oluşumun önemli parçalarından biri ve son derece kullanışlı ve piyasası olan elektrikli arabalar üretiyor.

Ancak Tesla’nın uzay yarışında da önemli bir projesi daha var, Space X. Tesla Space X projesi, yüzlerce internet vericisini dünya yörüngesine yerleştirmeyi hedefliyor. Her uydu yaklaşık bin 200 kilometrekarelik bir alana internet sağlayacak şekilde tasarlanıyor. 

Bu uydulardan ilki olan Dragon, Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderilmişti. 35 bin 200 metre irtifada yörüngeye yerleştirilecek uydulardan ilki olan Dragon, istasyona başarıyla ulaşmış, ancak gönderen roketin geri dönüşünde korkunç bir kaza yaşanmıştı. Kazada sadece rokete zarar geldi.

Elon Musk şimdi Spaxe X web sitesi üzerinden projeyle ilgili tüm veri ve fotoğrafları paylaşıyor. Burada bilgiler özellikle haber ajansları için büyük önem taşıyor. 

SpaceX ile İnternete Uzaydan Bağlanmak Hayal Olmaktan Çıkıyor

Virgin ve Qualcomm Uzaydan İnternet Yarışına Giriyor

YORUMLAR