Spider-Man Asla Xbox One'a Çıkmayacak

Spider-Man Xbox

Kısa bir süre sonra PlayStation 4 platformuna özel olarak piyasaya sürülecek olan açık dünya oyunu Spider-Man’in Xbox One platformuna asla çıkmayacağı söylendi.

1994 yılında kurulan Insomniac Games, bugüne kadar geliştirdiği Spyro ve Ratchet & Clank gibi isimlerle adını duyurmuştu. 2014 yılında Xbox One özel olarak yayınlanan Sunset Overdrive'ı geliştiren oyun stüdyosu, Sunset’in ardından daha küçük çaplı projelerle oyuncuların karşısına çıkmış ve en sonunda büyük bombasını patlatmıştı.

Yayın hakları Sony’de bulunan Spider-Man için açık dünya tabanlı bir oyun geliştirmeye başladıklarını açıklayan Insomniac Games, yayınladığı ilk oynanış videosunun ardından bütün oyuncuların ağzının suyunu akıtmayı başarmıştı. 2018’in heyecanla beklenen oyunları arasında girmeyi başaran Spider-Man için ise bugün ilginç bir açıklama yapıldı. Oyunun geliştiricisi Insomniac Games, resmi Twitter adresi üzerinden yeni Spider-Man oyununun ne zaman Xbox’a geleceğine yönelik bir soruya kısa ve net bir cevap verdi: Asla!

Sony’nin Spider-Man markasının haklarını elinde bulundurması sebebiyle Spider-Man 2018’in Xbox’a platformuna çıkma ihtimali oldukça düşük olarak gösterilirken, Twitter üzerinden verilen cevapla birlikte taşlar yerine oturmuş oldu. Yaşanan ilginç olayla birlikte oyun için yeni bir oynanış videosu daha yayınlandı. O videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR