Splinter Cell Blacklist'te Başrol Neden Değişti?

Splinter Cell Blacklist'te Başrol Neden Değişti?

Gizliliğe dayalı oynanışı ve casusluk temasını başarılı bir şekilde bir araya getiren Splinter Cell serisinin baş kahramanı Sam Fisher, son oyunla birlikte değişime gidiyor.

Bu zamana kadar çıkan tüm oyunlarda Sam Fisher'a sesini veren Michael Ironside, serinin son oyunu Splinter Cell: Blacklist'te olmayacak.

Splinter Cell serisinin yapımcısı Ubisoft, Ironside yerine daha genç bir aktör tercihine gitti. Hareket yakalama teknolojisini kullanacak olan Blacklist'te, Ironside'ın yaşı gereği zorlanacağını göz önüne alınarak, Sam Fisher'ı seslendirmesi için Eric Johnson isimli genç aktörle anlaşıldı.

Eric Johnson - Yeni Sam Fisher

Blacklist'in ara sahnelerini, hareket yakalama işlemlerini ve sinematik direktörlüğünü yapan David Footman, bu değişikliğin yapılma sebebini daha detaylı açıkladı.

Footman, hareket yakalama teknolojisininden gerçek yararı sağlamak için; aktörün sesi, yüz ifadesi ve vücut hareketlerinin hepsinin bütününden faydalanılması gerektiğini söylüyor.

Önceki oyunda (Splinter Cell Conviction'da) başka bir aktör beden haraketlerini canlandırırken, Ironside'ın seslendirme yaptığını söyleyen Footman, bu performansın hem Ironside'ı hem de stüdyoyu tatmin etmediğini söyledi. Başka bir oyuncunun vücut hareketlerinin üzerine başka bir aktörün seslendirme yapması uyumsuzluk yaratıyordu diyen Footman, Ironside'ın da kendisiyle hem fikir olduğunu hatta bu durum için "karoke aktörlüğü" yakıştırmasını yaptığını da belirtti.

Michael Ironside - Eski Sam Fisher

David Footman'ın bahsettiği konularda doğruluk payı olsa da Michael Ironside'ın gidişine Splinter Cell hayranlarının tepkisi büyük... Genç aktör Eric Johnson yeni Sam Fisher olarak eskisinin yerini tutabilecek mi, hep beraber göreceğiz.

YORUMLAR