Spotify 5. Yaşını Kutluyor

Spotify 5. Yaşını Kutluyor

2008 yılında İsveç, Fransa, İngiltere, İspanya, Finlandiya ve Norveç'te yayın hayatına başlayan popüler müzik servisi Spotify, 5. yaşını kutluyor. Kutlamalar şerefine yayınladığı bir infografikle geçmişten günümüze yakaladığı başarıları kullanıcılarıyla paylaşan popüler müzik servisi, bu şekilde bu günlere nasıl geldiğini herkese göstermiş oldu.

20 milyondan fazla şarkıyı arşivinde bulunduran ve kullanıcıların beğenisine sunan Spotify üzerindeki şarkıların şu ana kadar yüzde 80'lik bir bölümü kullanıcılar tarafından dinlenmiş. Bu da demek oluyor ki şimdiye kadar kullanıcılar tarafından hiç dinlenmeyen yaklaşık 4 milyon şarkı hala Spotify üzerinde yerini almaya devam ediyor.

Çalma listelerinin oldukça popüler olduğu ve kullanıcılar tarafından milyonlarca çalma listesinin oluşturulduğu popüler servis Spotify üzerinde yaklaşık 150.000 civarı çalma listesinin adı kullanıcılar tarafından "Twerking" olarak oluşturulmuş.

İnfografik'in tamamını görüntülemek için resme tıklayınız.

Windows, Mac, iOS, Windows Phone, Android, BlackBerry ve Linux üzerinde kullanılabilen Spotify'ın bir de web uygulaması bulunmakta.

Nerede olursanız olun müzik dinlemek ve kendi oluşturduğunuz çalma listelerine ulaşmak için sizlere oldukça pratik ve başarılı bir çözüm sunan müzik servisi Spotify, tüm dünya üzerinde oldukça popüler ve gün geçtikçe popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de yayın hayatına başlayan Spotify'ın yaklaşık 24 milyon civarında aktif kullanıcısı bulunmakta ve bu kullanıcıların yaklaşık yüzde 25'lik bölümü servisi ücretli olarak kullanmayı tercih ediyor.

Spotify'ın masaüstü ve mobil uygulamalarına Tamindir.com aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Instagram Zayıflatıyor

YORUMLAR