Spotify Artık Safari Tarayıcılarda Çalışmayacak!

Spotify Artık Safari Tarayıcılarda Çalışmayacak!

Spotify'da müzik dinleme alışkanlığınızı devam ettirmek için Safari kullanıyorsanız, artık yeni bir plana ihtiyacınız olacak. Çünkü Spotify'ın web uygulaması artık Safari ile çalışmayacak.

Mac cihazlarınızda Spotify'ı açmaya çalıştığınızda, site sizi alternatif bir web tarayıcısı denemeniz konusunda uyarıyor. Bunun sebebi hakkında bilgi almak istediğinizde, Apple müşteri desteği yapılan "son güncellemelerle" Safari'nin artık siteyle uyumsuz olduğunu söylüyor.

Bu uyarı, uygulamanın ne zamana kadar çalışmayacağı hakkında bir bilgi de vermiyor. Sıkıntıyı Spotify'a yöneltseniz bile, net bir cevap alabilmeniz mümkün olamıyor.

Konuyla ilgili bazı spekülasyonlar var elbette, Mac kullanıcıları Spotify'ın telif haklarının yenilenmiş olduğunu ve Safari uygulamasının bu kapsama alınmadığını iddia ediyorlar ve büyük olasılıkla Spotify'ın web uygulamaları için yayın kuralı ve standartlarının değiştirildiğini düşünüyorlar.

Öte yandan, Safari tarayıcısını kullanan Spotify'ın uygulama standartlarının, yeterli güvenlik kurallarına uymadığını düşünenler de var. Bu da uygulamanın Apple tarafından engellenmiş olabileceği anlamına geliyor.

Durum an itibarıyla, Spotify kullanıcıları için "alternatif bir uygulama geliştirilmesi" tartışmalarını da beraberinde getiriyor. Bununla birlikte, işyerinde bir Mac kullanıyorsanız farklı bir uygulama yüklemeniz de çok mümkün olamayabilir. Çünkü Mac PC'lere üçüncü parti farklı uygulamalar yüklemek oldukça zor olabiliyor.

Spotify ve Apple da Irkçılara Karşı Cephe Aldı

Spotify Artık Xbox One Platformunda da Çalışacak

YORUMLAR