Spotify Gümbür Gümbür Geliyor, Apple ve YouTube'a Rakip Oluyor

Spotify Gümbür Gümbür Geliyor, Apple ve YouTube'a Rakip Oluyor

Apple ile rekabete girmeye hazırlanan Spotify, platformu üzerinden yapacağı yeniliği 20 Mayıs'ta tanıtacak. Ancak yenilik hakkında kimsenin ağzını bıçak açmıyor.

İsveçli Spotify, 20 Mayıs'ta ABD'nin New York kentinde bir basın toplantısı yaparak yeniliğini açıklayacağını duyurdu.  Basın davetinin davetiyelerini medyaya göndermeye başlayan Spotify, yenlikler hakkında ise ağzını sıkı tutuyor.

Öte yandan bir süredir internette dolaşan dedikodulara ve şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, firma, platformda video içeriğine de yer vermeye hazırlanıyor. ABD’nin önemli finans yayın organı Wall Street Journal'da yer alan bu iddiaya göre, bir süredir bu konuyla ilgili sektördeki farklı şirketlerle iletişimde olan Spotify, bu ayın sonunda platformunu YouTube'a benzer bir şekilde yeniden tasarlayabilir.

Spotify'ın basın daveti benzer ürününü WWDC Konferansı'nda (Worldwide Developer Conference) tanıtacak olan Apple'dan 2 hafta önce gerçekleşecek. Spotify'ın bu hamlesi ile Apple’ın ürününün önün kesecek gibi görünüyor.  

 Spotify Premium 60 Gün Bedava

YORUMLAR