Spotify'ın Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

Spotify yeni tasarım

Geçtiğimiz hafta, ünlü müzik dinleme uygulaması Spotify üzerinde kimi değişiklikler yapılacağı ve yeni bir kullanıcı deneyimi sunulacağı söylenmeye başlanmıştı.

Yapılan başlıca değişikliğin kullanıcı arayüzünde olacağı iddiaları haberlere konu olurken, bugün yeni Spotify  tasarımı için ilk görsel ortaya çıktı.

Spotfiy yeni tasarım

2008 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de kurulan müzik, podcast ve video oynatma servisi Spotify, son yıllarda çok popüler hale gelmişti. Neredeyse bütün akıllı telefonlara girerek, müzik konusunda liderliğe oturan uygulama, telefonlardan sonra oyun konsollarından televizyona her akıllı cihazda kendine yer bulmuştu.

Özellikle sade tasarımıyla çok beğenilen Spotfiy için dün itibarıyla The Verge isimli internet sitesinde, tasarım değişikliğine dair bir haber yayınlandı. Yayınlanan haberde kapsamlı bir kullanıcı arayüzü değişikliğine gidildiği ve ayarlardan şarkı oynatma ekranına kadar her şeyin değiştiği söylendi.

Haberin Verge’ün Twitter adresi üzerinden yayınlanmasının ardından Tom Dunn isimli bir kullanıcı, yeni Spotify sürümünü test ettiğini söyleyerek, tasarımın tamamen değiştiğini belirtti. Aynı yorumun altına bir de ekran görüntüsü yerleştiren Tomm Dunn, görüntünün yeni Spotify tasarımına ait olduğunu söyledi.

Ne dersiniz yeni Spotify güzel görünüyor mu?