Spotify’ın Yeni Ürünü Araç İçi Müzik Oynatıcısı Olabilir

Spotify

Spotify, 24 Nisan’da düzenleyeceği bir etkinlikte bazı haberler paylaşacağını duyurmuştu. Ancak etkinlikte nelerin paylaşılacağı veya nelerin tanıtılacağı belirtilmemişti. Gelen bazı söylentilere göre Spotify, etkinlikte bir araç içi müzik oynatıcısı tanıtabilir. Hatta bu cihazın sesle kontrol özelliğinin olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Yakın zamanda bazı Reddit kullanıcıları, Spotify içerisinde aylık 12.99 ile 14.99 Dolar aralığında değişen abonelik fiyatları karşılığında yeni bir cihaz için teklif aldıklarını söylemişlerdi. Fakat kullanıcılar, Spotify uygulaması içindeki bu teklife tıkladıklarında bir hata sayfasıyla karşılaştıklarını belirtiyorlar. Eğer söylentiler doğruysa Spotify, araç içerisindeyken akıllı telefona ihtiyaç duymadan bağımsız bir cihaz sayesinde müzik yayını yapabilir. Ayrıca yeni cihazda 4G özelliğinin olacağı da söyleniyor.

Spotify’ın bu yeni cihazı, Spotify destek forumlarında da konuşulmaya başlandı. Bu konu Spotify moderatörlerine sorulduğunda ise, moderatörler bunun yalnızca bir test olduğunu ve bunun dışında herhangi bir ürün hakkında bilgileri olmadığını söylüyorlar. Teklifleri gösteren ekran görüntülerine göre, cihazın sesle kontrol özelliğine de sahip olabileceği anlaşılıyor. Spotify, geçen ay da uygulama içi sesli arama özelliğini test etmeye başlamıştı ancak şirket bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

Çok sayıda kullanıcının bu yeni teklifi görüntülemiş olması, yeni bir cihazın geleceğini doğrular nitelikte. Ürünün tam olarak ne zaman geleceği ise belli değil ancak birçok kişi cihazın 24 Nisan’daki Spotify etkinliğinde tanıtılacağını düşünüyor.

YORUMLAR