Spotify PlayStation'a Geliyor

Spotify PlayStation'a Geliyor

Çevrimiçi müzik konusunda bir anda tüm dünyanın gözdesi haline gelen Spotify ile konsol oyunu pazarında lider konumdaki Sony işbirliğine gidiyor. Sony, daha önce de çevrimiçi müzik girişiminde bulunmuş ancak Music Unlimited servisiyle başarısızlığa uğramıştı.

 Şirketten yapılan açıklamada Music Unlimited servisinin faaliyetlerini 29 Mart 2015 itibariyle sonlandıracaklarını ve altyapısını Spotify'ın oluşturacağı bir PlayStation Music servisi yayınlayacaklarını duyurdular. Uygulama yalnızca PlayStation'larda değil, Xperia Serisi akıllı telefonlar ve tabletler için de kullanılabilir olacak ki bu haber Xperia serisi kullananlar için sevindirici bir haber. Uygulama önümüzdeki ilkbaharda yayınlanacak. İlk olarak PlayStation 4 ve PS3'e gelecek olan uygulama bahsettiğimiz gibi Xperia serisi cihazlarda da kullanılabilecek.

PlayStation Music, ilk olarak aralarında Türkiye'nin de olduğu 41 ülkede yayınlanacak. Spotify'ın Türkiye sayfasında PlayStation Music için bir kayıt linki şimdiden yer almış. Sony yaptığı açıklamada mevcut PlayStation kullanıcılarının hesaplarını Spotify hesaplarına bağlayabileceklerini ve mevcut kullanıcı bilgileriyle Spotify'ın Premium servisine kolayca abone olabileceklerini belirtti.

PlayStation oyuncuları diledikleri zaman oyun oynarken arkaplanda çalan Spotify müziklerini dinleyebilecekler. PlayStation Music'te 30 milyondan fazla şarkı ve 1,5 milyardan fazla çalma listesi olacağı vaadini Sony verse de, işi Spotify'ın yaptığını unutmamak gerek. Kullanıcılar web ya da mobil üzerinden oluşturdukları ve takip ettikleri çalma listelerine de PlayStation üzerinden ulaşabilecekler.

Spotify Premium 60 Gün Bedava

Spotify'a Dokun Dinle Öğren Özelliği Geldi

YORUMLAR