Spotify ve Tinder Güçlerini Birleştiriyor: Önce Müzik Zevkleriniz Buluşsun!

Spotify ve Tinder Güçlerini Birleştiriyor: Önce Müzik Zevkleriniz Buluşsun!

Spotify ve Tinder işbirliği ile Tinder profilleri artık kulaklara da hitap edecek! Bundan böyle, Tinder uygulamasında kendinize bir profil şarkısı seçip müzik tercihlerinizi yayınlayabilecek, Spotify üzerinden dinlediğiniz şarkıları, beğendiğiniz sanatçıları paylaşabilecek ve böylelikle sizinle aynı müzik zevkine sahip olan Tinder kullanıcılarını bulabileceksiniz. 

Bu yepyeni deneyim ile Spotify hesabınız olsun olmasın, Tinder kullanıcılarının en çok dinledikleri şarkıların bir bölümünü dinleyebilirsiniz. Ancak eğer bir Spotify hesabınız varsa, sizinle aynı sanatçıları dinleyen Tinder kullanıcılarını anında görmeniz mümkün. Spotify ile Tinder işbirliği bu kadarla da sınırlı değil. Sadece müzik tercihleriniz ya da beğendiğiniz sanatçıları değil, sizi tanımlayan, sizin hikayenizi anlatan bir şarkıyı seçip yayınlayabilir ve diğer Tinder kullanıcılarının profil şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Şarkını Paylaş, Sesi Aç ve Ruh Eşini Bul

Dediğimiz gibi bu işbirliğinden faydalanmak için illa Spotify hesabınız olması gerekmiyor. Ama bir tane almanızda fayda var. Öncelikle Tinder’a Spotify hesabınız ile bağlansanız da bağlanmasanız da önce Spotify’da şarkınızı bulun. Daha sonra Tinder'daki profil ayarları kısmından Spotify hesabınızı bağlayın. Bu işlemden sonra ise Spotify üzerinden, Tinder profilinizde yayınlamak istediğiniz favori sanatçıları seçin. Tamamlandıktan sonra kimlerin sizinle benzer müzik zevkine sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.

Spotify, Tinder kullanıcılarına Spotify hesabı olsun olmasın o şarkıyı profillerine ekleme şansı vermesini siz nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Spotify Çocuklar ve Aile Yayında

Tinder'da GIF Kullanarak Sohbete Başlamak Şansınızı Yüzde 30 Artırıyor

YORUMLAR