Spotify Video Servisi Gün Sayıyor

Spotify Video Servisi Gün Sayıyor

Dünyanın en popüler online müzik dinleme uygulaması Spotify, çok uzun zaman önce tanıttığı video servisini yakında yayınlayacak.

Online müzik dinleme alanında neredeyse rakipsiz olarak yükselişine devam eden Spotify, geçtiğimiz Mayıs ayında video servisini bünyesine dahil edeceğini duyurmuştu. Aradan geçen uzun zaman sonra açıklama yapan Spotify yöneticisi Shiva Rajaraman, video içeriklerinin testinin sonuna gelindiğini ifade etti.

Tüm dünyada müzik severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Spotify, geçtiğimiz günlerde Cord Project ve Soundwave adlı şirketleri satın alarak bünyesine kattığını duyurmuştu. Öte yandan hamlelerine hızla devam eden Spotify, uzun süredir üzerinde çalıştıkları video yayını projesinde de sona gelindiğini duyurdu. Bu hizmet ile kullanıcılarının ruhsal olarak tüm ihtiyaclarını karşılamayı amaçlayan şirket, Android işletim sistemi için bir sonraki güncellem ile video servisini yayınlayacak. İOS güncellemesinin ise önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. 

Spotify bu hamlesiyle dünyanın bir numaralı video paylaşım sitesi YouTube ile rekabete girebilir. Öte yandan bir diğer müzik dinleme uygulaması olan Deezer'da Spotify'ın bu hamlesiyle önemli sayıda kullanıcı kaybedebilir.

Spotify Açıkladı: Yılbaşı Gecesi En Çok Hangi Şarkıları Dinledik?

Spotify, Daha Az Ücrete Mal Olacak Yeni Telif Hakkı Modeli Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR