Spotify, Yeni Yüzünü Türkiye'deki Kullanıcılara Gösterdi

Spotify, Yeni Yüzünü Türkiye'deki Kullanıcılara Gösterdi

Dünya genelinde 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan müzik dinleme platformu Spotify’ın beklenen güncellemesi Türkiye’deki Android ve iPhone kullanıcıları için de aktif oldu. Daha kolay gezinme sağlayan yeni tasarımın detayları haberimizde.

Ülkemizde en çok tercih edilen müzik servislerinden Spotify’ın yeni tasarımı bir süredir Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya ve İsveç’teki aboneler için aktifti. Hamburger menünün kaldırılıp yerine gezinme çubuğunun getirildiği yeni tasarımda Spotify’ın harika çalma listeleri, her tür ve ruh haline uygun şarkıların yer aldığı Radyo, kullanıcıların kendi hazırladıkları çalma listeleri, indirdikleri şarkılar ve favori sanatçılarının yer aldığı Kitaplık (eski adıyla Müziklerin) arasında geçiş yapmak, istenilen içeriğe ulaşmak çok daha basit.

Sol panelde sıralanan Ara, Gözat, Radyo ve Müziklerin alt bölüme alındığı yeni tasarımda profile ulaşmak için Kitaplığın sekmesine gelmek gerekiyor. Ayrıca eski tasarımda ayrı olarak bulunan Bildirimler ekranının da profil sayfasına taşındığını görüyoruz.

YORUMLAR