Spotify'ın Windows Phone Desteğini Bıraktığı Yalanlandı

Spotify'ın Windows Phone Desteğini Bıraktığı Yalanlandı

Dün bu saatlerde Spotify'ın artık Windows Phone'u desteklemeyeceği, geçen ay yayınlanan güncellemenin son güncelleme olduğu açıklanmıştı. Bugün ise bu haberin sadece bir söylentiden ibaret olduğu ortaya çıktı.

Yayılan söylentiler elbette ki her zaman doğru çıkmıyor. Spotify'in Windows Phone'u artık desteklemeyeceği de bu söylentilerden sadece bir tanesiydi. MSPoweruser kullanıcıları, dün bu haber çıkar çıkmaz Spotify'a ulaştılar ve haberin doğru olmadığını öğrendiler.

Spotify yetkilileri, Windows Phone'a olan desteklerini bırakmak gibi bir şeyin söz konusu olmadığını açıklayıp konuyu şu şekilde yorumladılar;

"Spotify olarak ana amacımız, platform ayırmaksızın bu pazarda en iyi müzik deneyimini vermek. Windows Phone deneyimine yönelik son açıklamalarımızı daha da netleştirmek için Windows Phone 8.1 deneyimini desteklemeye devam edeceğiz ve hatta bugünden itibaren aktif olacak olan 5.2 güncellemesi ile de Windows Phone 10 desteğimizi daha da ileriye taşıyoruz."

Dün yayınlanan bu söylenti aslında Spotify'ın müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından ortaya atılmış. Yetkili temsilci, aslında Windows 8.x'in artık herhangi bir güncelleme almayacağını söylemek istemiş. Yetkili bu yanlış anlaşılma için özür diledi ve ortalık sakinleşti.

Spotify Video Servisi Gün Sayıyor

YORUMLAR