Spyro Reignited Trilogy, Ağustos'ta Switch'e Gelebilir

Biz oyuncuların gönlünde ayrı bir yere sahip olan iki orijinal PlayStation klasiği, bu nesilde geri dönmüşlerdi. Crash Bandicoot üçlemesi ve Spyro üçlemesi, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Spyro Reignited Trilogy olarak biz oyuncularla buluşmuştu. Her açıdan geçirdikleri evrimler ile bize eskiye oranla daha sevimli görünen bu iki üçleme paketinden Spyro Reignited Trilogy, ufak bir erteleme ile geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde bizlerle buluşmuştu. Sıradaki durağı ise Nintendo konsolu Switch olacakmış gibi görünüyor.

İlk duyurulduğunda PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirildikleri belirtilen Spyro Reignited Trilogy için kısa bir süre sonra PC ve Switch platformlarında da göreceğimize dair bir söylenti çıkmıştı. Ne var ki, bu zamana kadar ne Activision ne de Toys for Bob, bununla ilgili resmi bir açıklama yapmamıştı. Kısa bir süre önce ise Spyro Reignited Trilogy, Switch için başka bir söylenti ile gündeme geldi.

Ünlü perakendeci GameStop'un Almanya sayfası, listelemesinde Spyro Reignited Trilogy için bir yer ayırmış. Her ne kadar çok çabuk bir şekilde geri çekilmiş olsa da SpyroUniverse Twitter hesabı tarafından yayınlanan görüntülerde, Spyro Reignited Trilogy paketinin Switch versiyonunun 16 Ağustos 2019 tarihinde satışa sunulmasının planlandığını görebiliyoruz.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy paketinin Switch için de satışa sunulduğunu hesaba katacak olursak, Spyro üçlemesinin Nintendo konsoluna gelmemesi ilginç olurdu. Kaldı ki bu üçleme Switch için oldukça ideal olacaktır ama bunun öncesinde, Activision ve Toys for Bob tarafından yapılacak olan resmi duyuruyu beklemek gerek.

Orijinal Spyro üçlemesinin ilk oyunu olan Spyro the Dragon, 1998 yılının Eylül ayında ve ilk PlayStation konsolu için satışa sunulmuştu. Insomniac Games tarafından geliştirilmiş olan oyunda, ejderha krallığı boyunca ilerleyerek diğer ejderhaları Gnasty Gnorc tarafından yapılan bir büyüden kurtarmaya çalışan Spyro ve Yusufçuk arkadaşı Sparx ikilisinin başından geçenler anlatılıyordu. Ertesi yıl çıkmış olan Spyro 2: Ripto's Rage! oyununda ise Spyro ve Sparx, ilk oyundan sonra bir tatile çıkmaya karar vermiş olsalar da girdikleri geçit onları Avalar topraklarına çıkartmıştı. Ripto isimli bir büyücünün toprakları istila etmesi ve kullandığı büyü ile ortalığı karıştırması neticesinde, iş bir kez daha Spyro ve Sparx ikilisine düşmüştü. Spyro üçlemesinin son oyunu olan Spyro: Year of the Dragon ise bu defa Forgotten Realms isimli bir bölgeyi kontrolü altında tutmaya çalışan Sorceress isimli bir zalimle cebelleşiyorduk. Sorceress bu konuda yalnız değildi. Öyle ki Bianca isimli bir de yardımcısı vardı. Bizler de yine Spyro ve Sparx olarak Sorceress ve Bianca ikilisini bertaraf etmeye çalışıyorduk.