SQL Server'dan Linux Atağı

SQL Server'dan Linux Atağı

90'lı yıllara uzanan Microsoft'un ünlü SQL Server'ı bir ilk olarak Linux'a doğru yolunu aldı. Microsoft'un yayınladığı resmi açıklamaya göre özellikle kurumsal alanda SQL Server, Linux kullanıcıları için 2017 yılında çıkışını yapacak.

Şimdilik sadece ön inceleme versiyonu açılan SQL Server'ın tam sürümü 2017'ye doğru bizlerle olacak. Linux'un açık kaynaklı yazılımlarla kullanıcılara işlevsel bir deneyim sunduğunu biliyoruz. SQL Server'ın da gelmesiyle birlikte kurumsal alanda da işe yarayan yazılımları da olmuş olacak. Linux için bir ilk olan bu uygulamanın Oracle ile ne şekilde rekabet edeceği ise tartışma konusu. 

IDC'nın altyapı bölümünde başkan yardımcısı rütbesini taşıyan Al Gillen'ın açıkladıklarına göre Microsoft SQL Server adaptasyonu konusunda daha da ileriye gidilecek. Microsoft'un artık işletim sistemlerine değil de servislerine daha öncelik vermesi, bu konuda daha yeni şeyler göreceğimiz anlamına geliyor. Microsoft'un önde gelen isimlerinden Satya Nadella'da bu misyonu iyice benimsediklerini, stratejik çalışmalarını bunun üzerine yürüttüklerini açıkladı.

Her Gün 100 Milyon Kişi Clash Royale Geliştiricisi Supercell'in Oyunlarını Oynuyor

Apple'ın 450 Milyon Dolar Tazminat Ödemesi Kesinleşti

Fidye İsteyen Virüs Yazılımı Mac OS X'e de Uğradı

YORUMLAR