Square Enix Bir Süre Yeni Nesle Özel Oyun Çıkartmayacağını Duyurdu

Japonya menşeli yayıncı, 2020 finansal yılının üçüncü çeyreğine ilişkin olarak analistlere ve yatırımcılara yönelik bir konferans düzenledi.

Yeni nesil konsolların çıkacağı zamana hızla yaklaşıyoruz. Normal şartlar altında PlayStation 5 ve Xbox Series X bu yılın son çeyreğinde bizlerle olacak. Haliyle satışa sunulması beklenen oyunlardan nesil geçişine denk gelenler ve denk gelmeyecek olanlar olacak.

Şimdilik bazı yayıncıların nasıl bir politika izleyecekleri belli. Mesela Microsoft yeni konsolun çıkışından sonraki iki yıl boyunca her iki nesle de oyun çıkartacağını duyurmuştu. Square Enix de benzer bir politika uygulayacağını duyurdu.

Japonya menşeli yayıncı, 2020 finansal yılının üçüncü çeyreğine ilişkin olarak analistlere ve yatırımcılara yönelik bir konferans düzenledi. Konferansın sonundaki soru-cevap seansı sırasında, şirket olarak ileriye dönük olarak mevcut ve yeni nesil konsollar için yeni oyunlar geliştirme planları üzerine bir soru soruldu. Bu soruya cevap veren başkan Yosuke Matsuda, "Yeni nesil konsolların geriye dönük uyumlulukları var. Yani bir süreliğine yeni oyunlarımızı hem mevcut hem de yeni nesil konsollar için satışa sunmayı planlıyoruz. Bu nedenle yeni nesil konsollara özel oyunlar satışa sunmamız biraz zaman alacak." yorumunda bulundu.

Soru-cevap seansında ayrıca Final Fantasy VII Remake oyununun ilk bölümünün beklenenden geç çıkacak oluşunun ikinci bölümün çıkış zamanını etkilemeyeceği de netlik kazandı. Tabii ki olası bir erteleme her zaman yaşanabilir ki bu da sürpriz olmayacaktır. Malumunuz, duyurusu yapılan AAA oyunların çoğunluğunun ertelendiğini görmüştük.

YORUMLAR