Square Enix Yeni Nesil Konsollar İçin İddialı

Square Enix Yeni Nesil Konsollar İçin İddialı

Final Fantasy gibi efsane oyunların geliştiricisi Square Enix yeni yayınladığı teknoloji videosuyla yeni nesil konsollarda sunacağı kaliteyi sergilemiş oldu. Agni's Philosophy adlı projeye ait videoda proje için yayınlanan fragmanda yer alan bir karakter gerçek zamanlı olarak şekillendiriliyor. Dudak uçuklatan kalitedeki detaylar Luminous Engine adı verilen grafik motoru sayesinde işlenmekte. Bu grafik motoru ile fragmanın nasıl hızlı bir şekilde düzenleneceğine işaret ediliyor. Mevcut teknoloji ile çok uzun süren bu işlem dakikalar içerisinde sonlanmakta.

Luminous Engine saç, sakal, tendeki lekeler ve yansımalar gibi noktalarda büyüleyici bir detay seviyesine sahip. Gerçeğe çok yakın derecedeki grafikler kaliteli fizik hesaplamalarıyla destekleniyor. Böylelikle vücudun saç ve sakal gibi hareketli parçaları sabit birer öğe olmaktan ziyade çevresel koşullara göre hareket kabiliyetine kavuşmakta.

Square Enix bu teknolojisini yeni nesil konsollar için kullanılacak ana oyun motorlarından biri haline getirmeyi amaçlamakta ve oyun yapımcılarını bu motoru kullanmaya teşvik etme niyetinde.

İşte yeni Agni's Philosophy teknoloji demosu:


Merak uyandıran Playstation 4 oyunu

YORUMLAR