SRT Tomahawk 2.590 Beygir Gücünde ve Bu Yaz Onunla Test Sürüşüne Çıkabilirsiniz

SRT Tomahawk 2.590 Beygir Gücünde ve Bu Yaz Onunla Test Sürüşüne Çıkabilirsiniz

SRT Tomahawk resmi olarak üretime geçileceği açıklanan bir araba. Buna araba demek ne kadar doğru bilmiyoruz ama SRT Tomahawk tüm zamanların en hızlı aracı.

Fiat Chrysler ve Sony’nin arkasında durduğu proje üretilecek üretilmesine de bunu görmek için 20 yıl daha geçmesi gerekiyor. SRT Tomahawk’ın üretim tarihi 2035 olarak planlanmış. Bazı deneysel teknolojilerin entegre edileceği bu aracın V-10’luk motor gücü 2.590 beygir olacak. Bu da şimdiye kadar hiçbir arabanın hayal bile etmediği bir güç. Gerçi önümüzdeki 20 yıl içinde kim bilir neler çıkabilir, ancak o zamana dek en iyisi bu. Bu arada SRT Tomahawk öyle kot pantolonu giyip kullanılacak bir araba değil. Özel bir elbiseyle kullanılması gerekiyor.

Fakat SRT Tomahawk’a bu yaz istediğimiz kadar test sürüşünde kullanma ihtimalimiz yüksek. Nasıl mı? Şöyle, PlayStation 4 için bu yaz çıkacak olan GT6 oyununda bu aracı indirerek kullanabilmek mümkün olacak. Bu şu açıdan önemli, arabanın tüm aksamı ve kontrolü tıpkı tasarlandığı gibi oyuna entegre ediliyor. Böylece sanal da olsa bir test sürüşü imkanımız olabilecek.  

Saatte 646 kilometre sürat yapabilen bir arabayı zaten başka bir platformda da denemek mümkün olamayacağından, meraklıları GT6’yı mutlaka edineceklerdir.

SRT Tomahwak ekibinin arabayı nasıl yarattığını izleyelim.

Ford'un Sync 3 Bağlantılı Arabalar Platformuna Escape ve Fiesta Katılıyor

Bugatti Veyron'un Veliahtı Bugatti Chiron Dizlerinizi Titretecek

YORUMLAR