Star Wars: Battlefront II ve Call of Duty: WWII, 8K 60 FPS'te Oynandı

Oyun dünyasında epey çılgın oyuncular var. Bu oyuncular, bilhassa NVIDIA ekran kartları ile SLI destekleri sayesinde bir takım deneyler gerçekleştiriyorlar. İki ekran kartını birbirine bağlayarak oyunlarda muazzam sonuçlar alıyorlar. Thirty IR ise bu oyunculardan bir tanesi. Youtuber, kanalında bu tarz birçok deneye yer vermişti. Thirty IR'ın son denekleri Star Wars: Battlefront II ve Call of Duty: WWII oldu.

Gerek son dönemde, gerekse de eski yıllarda çıkmış olan oyunları 8K 60 FPS gibi muazzam bir performans ile oynarken kayıt alması ve bu kayıtları da Youtube kanalı üzerinden yayınlaması ile ünlenen Thirty IR, yeni videolar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak Shadow of the Tomb Raider ve Battlefield V gibi son dönemde çıkmış olan oyunları, SLI ile iki NVIDIA Titan RTX ekran kartını birbirine bağlayarak 8K çözünürlükte oynamıştı. Shadow of the Tomb Raider, 22 GB VRAM kullanırken, Battlefield V ise sadece keskinlik yumuşatma ayarı kapalı olduğunda 8K çözünürlükte oynanabilir olmuştu.

Sıradaki test için de Star Wars: Battlefront II ve Call of Duty: WWII seçilmiş. Aynı Shadow of the Tomb Raider ve Battlefield V oyunlarında olduğu gibi, Star Wars: Battlefront II ve Call of Duty: WWII oyunlarında da 8K 60 FPS gibi üst düzey performans sağlanabilmesi için iki NVIDIA Titan RTX ekran kartı SLI ile birbirine bağlanmış.

Bildiğiniz gibi Titan RTX, GeForce RTX 2080Ti ile karşılaştırıldığında az biraz daha hızlı ve buna bağlı olarak da tabii ki daha pahalı. ThirtyIR tarafından yapılan testte ise her iki oyundaki grafik ayarları son seviyelere getirilerek, grafik işlemci birimleri limitlerine kadar zorlanmışlar. Peki netice ne mi olmuş? Call of Duty: WWII, 8K 60 FPS gibi üst düzey bir performansla çalıştırabilmiş. Ne var ki kimi noktalarda düşüklükler yaşanmış ama bu gayet normal bir durum. Her oyunda performans düşüklüklerinin, hatta ve hatta atlamaların olduğu noktalarla karşılaşabiliyoruz. Star Wars: Battlefront II ise ortalama 55 FPS akıcılığında oynanabilmiş.