Star Wars Jedi: Fallen Order Detayları Nisan Ayında Paylaşılacak

Electronic Arts, isim haklarını elinde bulundurduğu Battlefield ve Star Wars serilerini birer yıl dönüşümlü olarak satışa sunuyor. Geçtiğimiz sene Battlefield V ile buluştuğumuzdan dolayı, bu sene Star Wars serisinin senesi olacak. Ne var ki bir Star Wars: Battlefront III göremeyeceğiz. Bu seneki Star Wars Celebration etkinliğinin yıldızı Star Wars Jedi: Fallen Order olacak.

Electronic Arts ile Walt Disney Company arasında devam etmekte olan anlaşma doğrultusunda, piyasaya çıkan Star Wars serisi oyunlarının hakları Amerikan menşeli yayıncının elinde olmaya devam ediyor. Oyunlar ise EA DICE stüdyosunun elinden çıkıyor ama bu seneyle birlikte ikinci bir stüdyo daha işin içine girecekmiş gibi görünüyor.

Titanfall, Titanfall 2 ve yakın bir zamanda çıkmış olan Apex Legends oyunlarıyla tanıdığımız Respawn Entertainment, Electronic Arts tarafından satın alınmasından sonra, yeni bir Star Wars oyunu için kolları sıvamıştı. EA Play 2018 etkinliği sırasında yapılan duyuru ise bu oyunun Star Wars Jedi: Fallen Order olduğu öğrenmiştik.

Star Wars Jedi: Fallen Order oyunu hakkında uzun zamandır pek bir ses çıkmıyordu ama bu sene içinde sesini çıkartmaya başlayacak. Bildiğiniz gibi her sene, Lucasfilm tarafından Nisan ayında Star Wars Celebration etkinliği düzenleniyor. 11 - 15 Nisan 2019 tarihleri arasında Chicago şehrinde düzenlenecek olan etkinliğin bu seneki ayağında, Star Wars Jedi: Fallen Order için bir panel düzenlenecek. 13 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan panelde, oyun hakkında merak edilen tüm detaylar paylaşılacak.

Bu yılın son çeyreğinde çıkacağını öğrendiğimiz Star Wars Jedi: Fallen Order, kronoloji olarak Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith ve Star Wars: Episode IV - A New Hope arasında bir zamanda geçecek. Order 66 olarak nitelendirilen Jedi avından sağ kurtulmayı başaran bir acemi bir karakteri yöneteceğiz.