Star Wars'un Yaratıcısı George Lucas En Zengin Ünlü Oldu

George Lucas en zenginler

Revenge of the Sith filminden bu yana Star Wars filmi yönetmemesine karşın, yayınlanan son en zenginler listesinde Lucas Film’in kurucusu George Lucas, Amerika’nın en zengin ünlüsü unvanını kazandı.

Yayınladığı en zenginler listeleriyle bildiğimiz ekonomi mecrası Forbes, Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin ünlüleri adı altında yeni bir liste yayınladı. Listenin ilk sırasında Star Wars serisini ortaya çıkan isim olan George Lucas, 5.4 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer aldı. Ünlü isim hakkında verilen kısa bilgiler arasında, George Lucas’ın 5.4 milyar dolar seviyesine ulaşan servetinin ardından, 2012 yılında Lucasfilm şirketini Disney’e 4.1 milyar dolara satması olduğu da belirtildi.

Listenin ikinci sırasındaysa Indiana Jones’un yapımında George Lucas ile birlikte çalışan Steven Spielberg yer aldı. Bugün kadar yönettiği filmler ve yazdığı senaryolar ile adından söz ettiren Spielberg’ün 3.7 milyar dolarlık serveti olduğu söylendi.

Üçüncü sıradaki isim ise Amerikan televizyonlarının yıldız ismi Oprah Winfrey oldu. Yayınladığı öğle kuşağı programlarıyla servetine servet katan ve sonrasında kendi televizyon kanalını açarak, işleri bambaşka bir boyuta Oprah’ın, 2.8 milyar dolarlık serveti bulunduğu aktarıldı. Listenin tamamıysa aşağıdaki gibi oldu.

steven spielberg

Amerika'nın en zengin şöhretleri 2018

1. George Lucas

$5.4 milyar

2. Steven Spielberg

$3.7 milyar

3. Oprah Winfrey

$2.8 milyar

4. Michael Jordan

$1.7 milyar

5. Kylie Jenner

$900 milyon

5. Jay-Z

$900 milyon

7. David Copperfield

$875 milyon

8. Diddy

$825 milyon

9. Tiger Woods

$800 milyon

9. James Patterson

$800 milyon