Starbucks Artık Kablosuz Şarj İmkanı Sağlayacak

Starbucks Artık Kablosuz Şarj İmkanı Sağlayacak

Kahve içerken bolca fotoğrafı çekilen ve Instagram hesaplarında paylaşılan Starbucks, yine bir yenilik ile adından söz ettirmeyi hedefliyor. Yeni projesinde ise müşterilerine kahve içerken telefonlarını kablosuz şarj edebilecekleri bir imkan sağlıyor.

Starbucks, bir süre önce böyle bir planlarının olduğundan bahsetmiş, fakat henüz projeyi gerçekleştirmek için herhangi bir çalışmaya başlamamıştı. Artık yavaş yavaş Starbucks dükkanlarında bu teknoloji kullanılmaya başlanacak. Bu sayede artık müşteriler kahve içerken masalarında bulunan kablosuz şarj adaptörü ile hem tabletlerini hem de akıllı telefonlarını şarj edebilecekler.

Dünyaca ünlü şirketlerin katkısının olacağı bu projede en göze çarpan şirket Duracell oluyor. Bu kablosuz şarj özelliğine sahip masalar hazırlanırken Duracell'in de fikri sorulacak. Power Matters Alliance standartlarında geliştirilen projenin en kötü yanı ise, hazırlanan teknolojiyi sadece desteklenen telefonların kullanabilecek olması.

Oldukça büyük ilgiyle karşılanacak olan bu proje, öncelikli olarak Amerika'da seçilen bir Starbucks merkezinde başlayacak. Eğer beklenen olumlu tepkiler alınırsa ve bu teknoloji müşteriler tarafından tercih edilirse diğer merkezler içinde çalışmalara başlanılacak.

Wireless (Kablosuz) Ağ Şifresi Nasıl Öğrenilir

YORUMLAR