StarCraft 2: Legacy of the Void Duyuruldu

StarCraft 2: Legacy of the Void Duyuruldu

StarCraft 2 üçlemesinin son bölümü olarak duyurulan Legacy of the Void, 7-8 Kasım tarihleri arası gerçekleşen BlizzCon 2014 etkinliğinin açılış seremonisinde boy gösterdi. Legacy of the Void bir ek paket olarak StarCraft 2'den ayrı şekilde de alınabilecek.

Blizzard'ın her sene gerçekleştirdiği etkinlik BlizzCon bu sene bayağı bereketli geçti. Ünlü oyun firmasının neredeyse piyasada bulunan her oyunu için yeni içerikler göstermesi ve resmi duyurulara imza atması Blizzard hayranlarını mest ederken oyun sektöründe de yoğun bir sansasyon yarattı. Fuarın açılmasıyla birlikte oyunculara ilk olarak tanıtılan içerik ise özellikle uzak doğu bölgesinde yoğun bir oyucu kitlesi bulunan ünlü strateji oyunu StarCraft 2'nin yeni ek paketi oldu.

Legacy of the Void tek oyunculu campaign moduna özel yeni görevler, yeni kooperatif oyun modu Archon Mode, ve yeni oynanabilir ünitelerle birlikte gelen çoklu oyuncu savaşlarıyla geliyor. Serinin ikinci ek paketi olarak üçlemeyi tamamlamasıyla beraber Legacy of the Void'in, StarCraft 2'yi sonlandıracağı biliniyor.

Archon modunda iki oyuncu tek bir kaynağı ve üniteleri kontrol ederek aynı şekilde düşman ikiliyi alt etmeye çalışıyor. Kaynakları değerlendirip ordulara komutlar vererek sorumluluğu paylaştığınız bu modda oyuncular savaş içerisinde kendi bölgelerine daha çok yoğunlaşarak daha kolektif stratejiler izleyebilecek. Kısacası 2vs2 olarak değerlendirilebilecek bir çoklu oyuncu modu bizleri bekliyor.

Etkinlikte Allied Commanders olarak tanıtılan başka bir oyun modunda da ise tek bir görev bazlı, kooperatif bir deneyim oyuncuları karşılıyor. Oyuncular takım oluşturarak StarCraft evreninden komutanları canlandıracak. Her komutanın kendine özel yetenekleri ve kendi ordusu için özel geliştirme seçenekleri bulunuyor. Oyuncular özel senaryoları birlikte oynayarak komutanlarına da seviye atlatmaya çalışacak. Seviye aldıkça seçilen özel komutanların yetenekleri de gelişiyor.

Legacy of the Void'in yeni campaign modu, Wings of Liberty'de hikayenin kaldığı yeri ele alarak Artanis ve Zeratul'un Void içerisinden uyanan eski bir kötülüğün karşısında hayat mücadelesi için ırk birliğine girmesini işleyecek.

"Legacy of the Void mükemmel bir StarCraft 2 deneyimi için hazırlandı," diyor Blizzard'ın CEO'su Mike Morhaime. "Yeni tek kişilik campaign'de uzun süredir beklenen yoğun bir hikaye artık bağlanıyor, bunun dışında oyunun birçok farklı yoldan ele alınmasını sağlayabilecek yeni oyun modlarını paylaşmak için çok heyecanlıyız. StarCraft 2'nin çoklu oyuncu modu da yeni üniteler ve içeriklerle zengin stratejik alanını daha da derinleştirecek."

Zerg toplulukları Lurker'ın dönüşüne tanıklık edecek ve Protoss'un artık enerji dikenleri kullanarak yer kuvvetlerini hedef alacak Distruptor isimli yeni bir silahı var. Terrans artık Tactical Jump isimli özelliği kullanarak Battlecruiser'larına savaş alanında istediği noktaya ışınlanma fırsatı verecek. BlizzCon'da bunun gibi birçok yeni ünite ve yetenekler tanıtılarak oyunun daha stratejik ve taktiksel olunması yolundaki fikirler tartışıldı.

Legacy of the Void 'standalone' bir ek paket olarak StarCraft 2 veya oyunun ilk ek paketi Hearth of the Swarm'a ihtiyaç duymadan kendi başına çalışabilecek. Yine de StarCraft 2 üçlemesi sayacak olursak ilk olarak StarCraft 2, Wings of Liberty adıyla yayınlanmış; Heart of the Swarm oyunun ilk ek paketi olarak satışa sunulmuştu. Bu seferki ek paket ise diğerlerinden bağımsız çalışabiliyor.

Legacy of the Void'in fiyatı ve ne zaman çıkacağının yakın zamanda açıklanacağı tahmin ediliyor.

Hearthstone: Goblins vs Gnomes Yeni Kartlarla Birlikte Aralıkta Geliyor

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

YORUMLAR