Starcraft 2 Ücretsiz Oluyor!

Starcraft 2

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden olan Blizzard, günümüze kadar geliştirmiş olduğu en başarılı strateji oyunu Starcraft 2'yi bütün oyunculara ücretsiz olarak dağıtacak.

14 Kasım 2017 tarihinden itibaren ücretsiz indirilebilecek Starcraft 2 ile birlikte Blizzard oyunu Free 2 Play modeliyle buluşturuyor. Oyunu ücretsiz indiren oyuncular. Wings of Liberty senaryosunu oynayabilecekler. Buna ek olarak oyunun rütbeli multiplayer karşılaşmalarına herhangi bir kısıtlama olmadan katılabilecek, oyuna genişleme paketleriyle eklenmiş birimleri de kullanabileceğiz. Rütbeli multiplayer maçlarına katılabilmemiz için ise 10 ayrı günde yapay zekaya karşı ya da rütbesiz maçlarda diğer oyunculara karşı maç kazanmamız gerekecek.

Eğer zaten Starcraft 2'nin Wings of Libery senaryosuna sahipseniz oyunun Heart of the Swarm genişleme paketine ücretsiz sahip olacaksınız. Bu genişleme paketine de önceden sahipseniz size Ghost skini ve yeni portreler hediye edilecek.

Daha önceden Starcraft 2'nin Starter Edition adlı ücretsiz oynanabilen bir sürümü mevcuttu. Bu sürüm daha kısıtlı kapsama sahip bir deneme sürümüydü. 14 Kasım'dan sonra ise Starcraft 2 çok daha geniş kapsamlı olarak ücretsiz dağıtılacak.

Starcraft 2'yi bu bağlantıyı kullanarak Blizzard hesabınıza ekleyebileceksiniz:

Oyunu bilgisayarınıza indirmek için ise Battle.net Launcher'ı kullanmanız gerekiyor:

Geçtiğimiz aylarda ilk Starcraft oyunu ve Brood War genişleme paketi de ücretsiz yapılmıştı:

YORUMLAR