Steam, 2017'nin En Çok Kazanan Oyunlarını Listeledi

2017 Kış İndirimi halen devam etmekte olan Steam, yarın 2017'nin en iyi oyunlarını, oyunculardan gelen oylar ile belirleyecek. Valve, bunun yanısıra 2017'de en çok kazanan oyunları da listeledi.

Geçtiğimiz senelerde de benzer listeler hazırlayan Valve'ın bu seneki en çok kazanan oyunlar listesinde sürpriz isimler yer alıyor. Valve, listedeki oyunları belirlerken sadece oyun satışlarını değil, indirilebilir içerikleri ve oyun içi ödemeleri de değerlendirmeye dahil etmiş. En yüksek kazananan oyunlar Platin kategorisinde, diğerleri ise Altın, Gümüz ve Bronz kategorileri altında listeleniyor; fakat oyunların net olarak kazandırdığı para paylaşılmadığı için aynı kategori altındaki hangi oyunun daha çok kazandırdığını bilemiyoruz. Dilerseniz Platin kategorisi altında listelenen 2017'nin en çok kazandıran oyunlarına göz atalım:

- Ghost Recon Wildlands

- Counter-Strike: Global Offensive

- The Witcher 3: Wild Hunt

- H1Z1

- Rocket League

- Rainbow Six Siege

- Divinity: Original Sin 2

- GTA 5

- PUBG

- Warframe

- ARK: Survival Evolved

- DOTA 2

Platin kategorisine göz attığımızda Ghost Recon Wildlands'ın ve Divinity: Original Sin 2'nin listenin en büyük sürprizleri olduğunu görüyoruz. Divinity: Original Sin 2, içerik kalitesiyle oyuncuların gönlünü kazanmış bir oyundu; fakat rol yapma oyunları diğer türler gibi popüler olmadığı için Divinity: Original Sin 2'nin listede yer alması, oyunun başarısını daha da ön plana çıkarıyor. Ghost Recon Wildlands, büyük açık dünyası, taktiksel ve hızlı aksiyon içeren oynanışı ve başarılı co-op sistemiyle listede yer bulmuş olabilir. Oyun için hazırladığımız özel incelemede de bu kriterlere değinmiştik.

Platin listesindeki bir diğer büyük sürpriz ise Warframe. Aslında ücretsiz olarak indirilebilen ve oynanabilen bir oyun olan Warframe, oyun içi ödemeler sayesinde listede yer buluyor. Ücretsiz bir oyunun oyuncuları oyun içi satın alım işlemlerine yönlendirmesi gerçekten zor bir durum; fakat Warframe, tatmin edici içeriği sayesinde bu zorluğun altından kalkmış gibi görünüyor.

Fiyat ve içerik kalitesi arasında harika bir denge yakalayan, son 10 yıldır çıkış yapmış en başarılı oyunlardan biri olan The Witcher 3'ün listede yer alması doğal bir durum. Eğer halen bu oyunu oynamadıysanız gerçekten çok şey kaçırıyorsunuz.

Steam'in yayınladığı en çok kazanan oyunlar listesinin tamamına bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

YORUMLAR