Steam Döviz Kuru Fırsatçılarına Kilit Vuruyor

Steam Döviz Kuru Fırsatçılarına Kilit Vuruyor

Apple’ın Rusya satışlarını durdurmasının hemen bir gün ardından, Valve’da bu ülkeyle ilgili sert kararlar almaya hazırlanıyor. Steam üzerindeki düşük döviz değerleri özelliğini suiistimal edenlere karşı bir dizi uygulama geliyor. Bu uygulamadan Türkiye'de etkilenecek.

Steam Brezillya ve Rusya’dan satın alınan oyunların, daha sonra başka ülkelerdeki oyunculara kur fakını kullanarak tekrar daha ucuza satılmasını önlemeye çalışıyor.

Steam bugünden itibaren oyunların satın alındığı bölgeyi kilitleyerek, döviz kuru dolandırıcılarının satın aldıkları bölge dışında işlem yapabilmesini engelleyecek. Özellikle Brezilya ve Rusya’da bu tür suiistimallerin çok olduğu bildiriliyor. 

Kilitlenmeye başlayan bölgeler arasında başta Rusya, Brezilya, Endonezya ve Türki Cumhuriyetler var. Dün itibarıyla Türkiye'de bu listeye dahil edildi.  Steam’in şimdilik sınırlı bölgelerde uyguladığı bu önlemin Euro ve USD döviz kurları kullanan diğer başka ülkeler için uygulayıp uygulamayacağı henüz netlik kazanmadı. 

Kendi bölgesinde aktif edilen oyunların bir seyahat sırasında başka bir bölgeye geçildiğinde çalışıp çalışmayacağı da henüz cevap bekleyen sorular arasında. Bu arada bu karardan önce oyunlarını aktif etmiş olanlar bu uygulamadan etkilenmeyecekler. 

Alienware Steam Machine Konsept Fotoğrafları

Steam İndirimlerinde İkinci Gün!

YORUMLAR